SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Bugüne kadar tarihi maçlara tanıklık eden Barcelona’nın maçlarını oynadığı Camp Nou Stadyumu, şaşırtan bir ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Efsane müzisyen Michael Jackson’ın babası Joseph Walter Jackson, 86. yaş gününü ünlü stadyumun tribünlerinde kutladı. Jackson ziyaretini “Böyle muhteşem bir stadyumu ziyaret ettiğim için çok heyecanlıyım” diyerek özetledi.

Ünlü müzik grubu ‘Jackson Five’ın da yaratıcısı olan baba Jackson’ın Camp Nou ziyaretine, Michael Jackson Derneği’nin başkanı Simon Sahour’da eşlik etti. Ziyaretin ardından kısa bir açıklama yapan Jackson, doğum gününü Camp Nou’da kutlamanın alabileceği en güzel hediye olduğunu söyledi.

Barcelona’ya ayrı bir sempatisi olduğunu da sözlerine ekleyen Jackson “Futbolu çok seviyorum. Bu çocuklar genç yaştan itibaren birlikte çalışıyorlar. Hem futbol hem de hayatı birlikte öğreniyorlar. Böylece sahada da birbirleri için mücadele etmekten kaçınmıyorlar. Diğer kulüplerde böyle bir durum söz konusu değil” açıklamasını yaptı.

Son olarak Barcelona’daki futbolcuları çocuklarına benzettiğini söyleyen Jackson “Onlar da sahnede birlikte, uyum içinde, birbirlerinin açıklarını kapatarak çalışıyorlardı. Böylece onların önünde kimse duramadı. Barcelona’da da bu böyle. Birlikte çalıştıkları zaman onları yenmeniz imkansızdır” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:40,