SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte tüm Kuyt gerçekleri!

İstatistik sitesi squawka.com yıldız oyuncunun neden gittiği her yerde popüler olduğunu araştırdı. Kuyt’ın bu kadar çok sevilmesinin nedenleri tek tek sıralandı.

Güncellenme: 10:04, 26/07/2014
İşte tüm Kuyt gerçekleri!

Hollanda Milli Takımı forması ile Dünya Kupası'nda başarılı bir performans göstererek yıldızlaşan Dirk Kuyt için özel bir analiz yapıldı. Futbol istatistik sitesi olarak bilinen squawka.com, yıldız oyuncunun neden gittiği her yerde popüler olduğunu araştırdı.

Dirk Kuyt'ın taraflı tarafsız herkes tarafından neden bu kadar çok sevildiği derleyen site, Kuyt'ın bir futbolcudan daha fazlası olduğunu maddeler halinde belirtti.

1. Her mevkii de oynayabiliyor. Meksika maçında sol bek başladı, sağ beke geçti, maç sonu ortadaydı. 2. 34 yaşına rağmen bir makine gibi… Sakatlanmalara aldırmadan görev yapıyor. 3. Takım arkadaşları tarafından hep seviliyor. 4. Her teknik adamın aradığı tarzda bir futbolcu… 5. Liverpool başta olmak üzere gittiği her kulübün taraftarına hitap edebildi. 6. Sakatlandıktan sonra bile pozitif kalabiliyor. 7. Liverpool formasıyla Manchester United maçlarına ve kupa finallerine damga vurdu. 8. Oynadığı ülkelerin ve yaşadığı şehirlerin kültürüne hemen adapte oluyor. 9. Her zaman güçlü ve her zaman yakındakileri için güvenilir bir insan.