SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Passolig satışı 110 bine ulaştı

Passolig Genel Menajeri Enis Tuna, şu an kart satışlarında 110 bine ulaştıklarını, yıl sonunda ise milyonlu rakamlara çıkmayı hedeflediklerini söyledi.

Güncellenme: 13:04, 25/07/2014
Passolig satışı 110 bine ulaştı

Passolig Genel Menajeri Enis Tuna, 100 bininci passolig kartını alan Mersin İdman Yurdu taraftarı Gültekin Akıncı’ya hediyesini ve kartını Mersin İdman Yurdu kulüp binasında düzenlenen törenle teslim etti.

Tuna, burada yaptığı açıklamada, ciddi anlamda yatırım yaptıklarını, Türkiye’deki futbol ekonomisine 10 yıl içinde 400 milyon lira ilave katkı sağlayacak bir yatırım gerçekleştirdiklerini belirtti.

Tüm kulüplerin maçlarını yapacakları statlardaki teknik düzenlemeler için de 100 milyon lira yatırım yaptıklarını aktaran Tuna, 10 yıl içinde kulüplere 150 milyon lira ödemeyi garanti ettiklerini hatırlattı.

Tuna, kartın alınmasıyla hem kulübe katkı sağlandığını hem de maçların güvenli şekilde izlenmesine olanak tanındığını, kartın www.passo.com.tr adresinden veya stat gişelerinden alınabileceğini bildirdi.

Artık taraftarların oturduğu yerden maç bileti alabileceğini dile getiren Tuna, alınan ancak gidilmeyecek maçlara ait biletlerin başka bir passolig kartı sahibine devredilebileceğini söyledi.

Kombine biletlerin de passoligle uyumlu hale getirildiğini aktaran Tuna, yabancı uyruklu kişilerin de pasaport numaralarıyla kart alabileceğini ifade etti.

Tuna, passoligin sadece stada girişi sağlamadığına, şu an 22 ilde ulaşım kartı olarak da kullanılabildiğine dikkati çekti.