SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avusturya’da kamp yapan Trabzonspor, sabah gerçekleştirdiği antrenmanla yeni sezon hazırlıklarını sürdürdü.

Teknik direktör Vahid Halilhodzic yönetiminde, Hall in Tirol kasabasında gerçekleştirilen ve 2 saat süren antrenmana, sakatlıkları bulunan Bourceanu, Zeki Yavru ve Emre Güral katılmadı. Bu futbolcuların otelde kondisyon salonunda çalıştıkları bildirildi.

Dizindeki sakatlık nedeniyle dün muayene olmak için Almanya’nın Münih kentine giden Bourceanu’nun kampa döndüğü ancak birkaç kez daha doktor kontrolünden geçmek için bu kente gideceği bildirildi. Rumen oyuncunun kampta çalışmalara katılma olasılığının zor olduğu öğrenildi.

Halilhodzic ile ilk maç

Trabzonspor, 8 yıl sonra takımın başına getirdiği teknik direktör Vahid Halilhodzic’in ikinci dönemindeki ilk maçını yarın oynayacak.

Avusturya kampında ilk maçına çıkacak olan bordo-mavili takım, TSİ 18.00’de Janbach Stadı’nda Özbekistan’ın Lokomotif Taşkent takımı ile karşılaşacak. Daha önce 19.00’da oynanacağı açıklanan karşılaşmanın güvenlik nedeniyle Avusturya Futbol Federasyonu tarafından yeni düzenlemeyle saat değişikliğine gidildiği belirtildi.

Karadeniz ekibinin Salih Dursun, Serdar Gürler, Barış Memiş, Batuhan Artarslan, Ferhat Yazgan, Gökhan Karadeniz, Deniz Yılmaz, Turgut Doğan Şahin, Anıl Taşdemir gibi kadrosuna yeni katılan oyuncuların da maçta forma giymesi bekleniyor.

Avusturya kampındaki 7 günlük dönemde hiçbir yönetici kampta yer almazken yarınki karşılaşmayı izlemek üzere bazı yöneticilerin kampa geleceği öğrenildi.

Gökhan Karadeniz ve Malouda

Avusturya’daki hazırlıklarının 7’nci gününü geçiren Trabzonspor’da kampın ilk bölümünde en çok öne çıkan 2 futbolcu oldu. Geçen sezon kadro dışı kaldığı için mutsuzluklar yaşayan Fransız oyuncu Florent Malouda, bu kez farklı bir görüntü çiziyor.

Kampın en çok çalışan oyuncuları arasında yer alan Malouda, kondisyon olarak da iyi bir görüntü veriyor. Spor Toto 2. Lig’de geçen sezon Altınordu formasıyla attığı 27 gol ile gol kralı olan 24 yaşındaki Gökhan Karadeniz de hırsıyla dikkati çekiyor.

Halilhodzic’e kardeş misafiri

Trabzonspor’un bu sabahki çalışmasında teknik direktör Vahid Halilhodzic’in kardeşi Enver Halilhodzic ve yeğeni de izledi.

Vahid Halilhodzic, dün Bosna Hersek’ten Hall kasabasına gelerek kampı ziyaret eden kardeşi ve yeğeni ile antrenmanın son bölümünde bir süre sohbet etti. Boşnak teknik adam, yakınlarına “Bu tempoda antrenman yapabilir misiniz” diye de takıldı.

Teknik direktör Vahid Halilhodzic’in dizindeki sakatlık sürüyor. Boşnak teknik adama antrenmanın bitiminde fizyoterapist tarafından tedavi uyguland.

Erzurum kampı iptal

Trabzonspor, Avusturya’da yapacağı 17 günlük kamp çalışmalarının ardından döneceği Türkiye’de kamp gerçekleştirmeyecek. Daha önce 7-14 Ağustos tarihleri arasında Erzurum’da kamp yapacağı açıklanan bordo-mavili takımın kampının teknik direktör Vahid Halilhodzic tarafından iptal edildiği bildirildi.

Bordo-mavililer, Avusturya kampının ardından 3 günü izinli olarak geçirecek ve daha sonra Trabzon’da çalışmalarına devam edecek. Trabzonspor, bu akşam basına kapalı yapacağı çalışmayla hazırlıklarını sürdürecek.