SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, yeni sezon  hazırlıkları kapsamında Topuk Yaylası’nda sürdürülen kampta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sezon öncesi çalışmaları ve gelecek sezon ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Yanal, şampiyon olmak isteyen bir takım olduklarını vurguladı. Çalışmaların sorunsuz geçtiğini söyleyen Yanal Fenerbahçe’nin hedefi olan 4. yıldızı takmamız için iyi bir başlangıç oldu. Dünya Kupası’ndan gelen oyuncuların hazır gelmeleri işimizi kolaylaştırdı. Onlara teşekkür ederim. Biz iyi bir takımız ve bu yıl kaldığımız yerden devam edeceğiz. Burada yaptığımız çalışmalarda herhangi bir olumsuzluk yaşamamamız bizi mutlu etti. Çalışmalardaki hedefimiz kalitemizi daha da artırmak.” dedi.

“SANKİ UZUN YILLARDIR BİZİMLE GİBİ”

Yeni transfer Diego Ribas hakkında değerlendirmelerde bulunan başarılı çalıştırıcı Bu sezon kadromuza katılan bir oyuncu vardı ve hiç yabancılık çekmedi. Diego Ribas sanki uzun yıllardır bizimle gibi. Koşu mesafelerinde de takımın ilk 3’ünde yer alıyor. Bunu yapamasa Avrupa’da üst düzey oynayamazdı zaten. Bize hem ofansif hem de defansif katkıda bulunacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu.

Roma’ya kiralanan Salih konusunda da düşüncelerini belirten Yanal “Salih gitmeyi çok istedi. Roma’da oynayabileceğine inanıyor. Türk futbolu ve kendisi için önemli bir transfer. Gelişimini İtalya’da tamamlaması faydalı olacaktır. Bize yapılan teklif de oldukça cazipti. Bu nedenle transfer gerçekleşti” şeklinde konuştu.

“ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ”

Gelecek sezon da şampiyon olmak istediklerini söyleyen konuşmasını şöyle sürdürdü:

Fenerbahçe oynadığı her sezon şampiyon olmaya çalışır. Buna baskı demeyelim. Ama sorumluluk arttı. Fenerbahçe şampiyonluklara alışık bir takım. Her zaman şampiyonluk için oynayacağız. Bize göre fikstür her zaman avantajlı. Önemli olan bizim ne yapacağımız. Biz Şampiyon olmak istiyoruz.

Önceki oyuncuların haricindeki oyuncularımızın skora geçmişe göre daha fazla katkı yapmaları isteğindeyiz. Daha az gol yememiz gerekiyor. Takım oyununu daha tempolu hale getirmemiz gerekiyor

Yayınlanma Tarihi:13:58,