SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

İspanya La Liga’da 2014-15 sezonunun fikstürü belli olurken, tüm gözler ‘El-Clasico’nun oynanacağı tarihteydi. Ligin 9. haftasına denk gelen Real Madrid – Barcelona karşılaşması, Luis Suarez için ayrı bir önem taşıyordu.

FIFA tarafından dört ay futboldan men cezası alan Suarez, sahalara 26 Ekim tarihinde dönebiliyor. Eğer Barcelona ile Real Madrid arasında oynanacak karşılaşma Cumartesi günü oynanırsa, Suarez takımdaki yerini alamayacak. Ancak zorlu mücadele Pazar günü oynanırsa, Uruguaylı yıldız forma giyebilecek.

Yayıncı kuruluş, Suarez’in oynaması için maçın Cumartesi günü oynanmasından yana… Ama o hafta iki takımdan birinin Şampiyonlar Ligi maçı olması durumunda tarih mecburen Cumartesi gününe çekilecek. Şimdi herkes ‘El – Clasico’nun oynanacağı haftada iki takımdan birinin Şampiyonlar Ligi maçı olup olmayacağını merak ediyor.

Barcelona, 88 milyon Euro ödediğim yıldızını oynatmak isterken, Real Madrid, Şampiyonlar Ligi maçı olması durumunda sıkışık bir fikstürde mücadele etmek istemiyor.

 

Yayınlanma Tarihi:09:36,