SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) takviminde yer alan Astana’daki Başkanlık Kupası’nda Rus Polina Vinogradova’yı 2-1 yenerek yarı finale yükseldi.

Çağla Büyükakçay, Kazakistan’ın başkenti Astana’da devam eden turnuvanın çeyrek finalinde, dünya sıralamasının 207. sırasındaki Polina Vinogradova ile karşılaştı.

Yüz bin dolar ödüllü turnuvada Kazak ve Ukraynalı rakiplerini saf dışı bıraktıktan sonra üçüncü sınavını Vinogradova önünde veren Çağla, ilk seti 6-2 kaybederek 1-0 geri düştü. Geçen yılki tek buluşmalarında mağlup olduğu rakibi önünde sonraki setleri 6-2 ve 6-1 ile hanesine yazdıran milli tenisçi, rakibini 2-1 mağlup ederek yarı finale kaldı.

Bu düzeydeki bir turnuvada en iyi derecesine ulaşan dünya 155 numarası Çağla Büyükakçay, finale yükselme yolunda Astana’nın bir numaralı seri başı ismi Anna-Lena Friedsam ile yüzleşecek.

Haftaya kendisinin 40 sıra önünde 115. olarak giren Alman Friedsam ile daha önce iki kez karşılaşan Çağla, 2012’deki maçtan galibiyetle ayrılırken, bu ayın başlarında Almanya’daki toprak kort turnuvasında rakibine üç sette kaybetmişti.