SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, yönetim ve teknik ekibin zaman zaman ağır eleştirilere maruz kaldığını belirterek, “Eleştirilebiliriz ama yargılamasınlar. Daha iki aylık bir yönetimiz. Bu durum futbolcuları da etkiliyor” dedi.

Bölükbaşı, Bursaspor’un pilot takımı Yeşil Beyaz AŞ’nin sezon açılışında, gazetecilerin, Bursaspor’un UEFA Avrupa Ligi’nden elenmesiyle ilgili sorularını yanıtladı.

Maça iyi hazırlandıklarını ancak beklenmedik bir yenilgi olduğunu ifade eden Bölükbaşı, “Ama futbolun içinde yenilgi de var, bundan sonra sezona iyi hazırlanıp ligde neler yapacağımız önemli. Sakatlar yüzünden gençler oynadı, iki yabancımız vardı. Bursa’daki maçta da çok gol kaçırdık. Kapanan bir takımdı, orada da kapandılar. Sonuçta üzüldük. Ama her şerde bir hayır vardır. Şu anda takımın sıkıştırılmış maçları olacaktı” diye konuştu.

Bölükbaşı, bayramdan sonra kamp yapacaklarına da değinerek şöyle devam etti:

“Takım daha iyi hazırlanacak. Transferi daha önce gerçekleştirmek istiyoruz ama yeni yönetim, yeni antrenör, hocamız, takımı yeni tanıyor. Üç transfer yaptık ama ikisi sakatlandı. Gitmesi gereken futbolcular vardı. Pinto ile görüştük, bayramdan sonra onunla da yollarımızı ayıracağız. Dışarıda kalan yerli oyuncularımız vardı. Bir kısmını kiralık verdik. Havuzumuzu temizlemeye çalışıyoruz. Kolay değil. Taraftarımız da her şeyi çabuk istiyor, biz de istiyoruz hemen başarı gelsin. Zaman zaman bizim, teknik ekibin çalışmaları konusunda ağır eleştirilere maruz kalıyoruz. Eleştirilebiliriz ama yargılamasınlar. Daha iki aylık bir yönetimiz. Bu durum futbolcuları da etkiliyor. Ön yargılı hareketler. Bizim sabra ihtiyacımız var. Gelirken de söyledik sabır, iletişim, tahammül istiyoruz. Kaybeden Bursaspor olacak. Biz bir bütünlük istedik. Biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.”

“BURSASPOR HESAPLARINA BLOKE KOYDURMUŞ”

Bazı oyuncuları tespit ettiklerini, transfer için bir aydan fazla sürelerinin bulunduğunu, ancak Bursaspor’un durumunun da belli olduğunu ifade eden Bölükbaşı, bütün bunlar için para gerektiğini vurguladı.

Bölükbaşı, hala geçmişteki oyuncuların alacaklarını ödediklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Eski başkan adaylarından bir arkadaşımız mahkeme kararıyla Bursaspor hesaplarına bloke koydurmuş. Alacağı da ne kadar, var mı yok mu belli değil. İnceleyeceğiz. Ben istiyorum ki Bursaspor söz konusu olsun, insanlar değil. Ben çeker giderim, zararı Bursaspor görecek. Bursa güzel şeylere layık. Her kesimin desteğini alıyoruz. Dünkü maçta çok üzüldük. Ben bu kulübün başkanıyım. En çok beni acıtır başarısızlık. Ben dün çok kötüydüm. Yenmek var, yenilmek var, ama maalesef böyle. Bizim dengimiz değil. Futbol oynamadılar, kapandılar. Maçtan sonra çıkan olaylar da bundan dolayı çıktı. Çünkü onlar kavga ediyorlardı. Çok sert oynadılar. Sportif anlamda çalışırken, mali anlamda ve kurumsallaşma anlamında da çalışmalarımız devam ediyor, denetimlerimiz var. Kişisel eleştiriler takımı yıpratıyor. Gürcistan’da yaşanan olayları kınıyorum. Basın mensuplarına ve taraftarlarımıza geçmiş olsun diyorum. İnşallah gerekli cezalar verilir. Taraftarımızın desteğini bekliyoruz.”