SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erzurum’da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Palandöken ilçesindeki yüksek irtifa kamp merkezinde antrenman yaparak, fiziksel değerleri yükseltmeye, sezona iyi şekilde hazırlanmaya çalıştıklarını söyledi.

Sezon başı antrenmanların hem kendileri hem de sporcular açısından oldukça zor olduğunun altını çizen Akçay, “Oyuncunun geçiş dönemini nasıl geçirdiğiyle alakalı sıkıntılarla gelmesi bizim de antrenman planlaması yaparken bu konularla ilgili aşırı derece hassasiyet göstermemiz, bazı planlarımızı ve stratejilerimizi aksatabiliyor. Yine de bir yol bulup, bu fiziksel eksiklikleri gidermeye çalıştık” diye konuştu.

İyi bir kamp dönemi geçirdiklerini anlatan Akçay, bunun sezon içerisinde müsabakalara da yansımasını umduklarını belirtti.

“Avusturya kampına, planladığımız gibi 24 kişilik kadroyla gideceğiz. Dört yeni transferimiz de bize Avusturya’da katılmış olacak. Büyük oranda bir kısmının da Akhisar’da altyapısını oluşturup, antrenman eksikliklerini tamamlayarak, Avusturya kampına katılmasını sağlayacağız” diyen Akçay, bununla ilgili çalışmalarının olduğunu ifade etti.

Transfer çalışmalarına da değinen Akçay, şöyle devam etti:

“İmza atılmadan transfer olarak değerlendirilemez. Dolasıyla bekleyeceğiz ama planlamamız çok iyi gidiyor. Sona doğru yaklaşıyoruz. Planladığımız gibi 2 kontenjanımızı bırakarak, 7’ye ulaşmış olacağız. Avusturya kampında 7 yabancı oyuncuyla çalışacağız. Kontenjanımızı açık bırakacağız böyle bir planlamayla Avusturya kampına gideceğiz. Erzurum kampı pazar günü sabah yapacağımız çalışmadan sonra sona erecek. Öğleden sonra kentten ayrılacağız. Üç günlük iznimiz var. Ayın 31’inde Avusturya’ya uçup, orada kampımızı devam ettireceğiz.”