SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Taffarel’den G.Saraylılara müjdeli haber

Taffarel’den G.Saraylılara müjdeli haber

Galatasaray'ın kaleci antrenörü Claudio Taffarel, kulüpten ayrılacağı yönündeki haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasaray kaleci antrenörü Claudio Taffarel, Brezilya Milli Takımı’nda görev yapacağı ile ilgili çıkan haberlerle ilgili konuştu. Galatasaray’ın efsaneleşmiş eski kalecisi, günümüzün kaleci antrenörü Taffarel, GSTV’ye yaptığı açıklamada, her iki görevi de bir arada yürüteceğini söyledi.

Brezilya Milli Takımı’ndan teklif aldığını ve kabul ettiğini doğrulayan Taffarel, “Evet teklif aldım ancak her iki tecrübeyi de birlikte yürüteceğim. Dunga’ya teşekkür ediyorum. Benim onlara söylediğim, Galatasaray’da çalışmaya devam etmek istiyorum şeklinde oldu” diye konuştu. Galatasaray taraftarlarının gideceği yönündeki endişelere bir son veren Brezilyalı kaleci antrenörü Taffarel, önümüzdeki sezon Sarı-kırmızılı takımda görevine devam edeceğini belirtti. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve teknik direktör Cesare Prandelli de Taffarel’in her iki görevi birlikte yürütmesine olumlu baktıklarını söyledi. Brezilya Milli Takımı’nın da sıcak baktığı bu formül ile Taffarel Galatasaray’daki görevine devam edecek.