SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samsunspor, Süper Lig için iddialı

Palandöken'de yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Samsunspor'da teknik direktör Erhan Altın, Spor Toto Süper Lig'e yükselmek istediklerini söyledi.

Güncellenme: 14:00, 24/07/2014
Samsunspor, Süper Lig için iddialı

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor’un teknik direktör Erhan Altın, Süper Lig’e çıkmaya iddialı olduklarını ve geçen yıl bu takımın finalden döndüğünü belirtti.

Altın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Palandöken ilçesindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüklerini söyleyerek, transferleri tamamlaya çalıştıklarını ifade etti.

Çok çetin bir lig geçeceğini ifade eden Altın, “Takımlara bakıyorum, herkesin hedefi Süper Lig. Bizim de hedefimiz Süper Lig, ne olursa olsun. Samsunspor’un olduğu her ortamda bir hedef vardır. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tabii ki bu çalışmaları sürdürürken maç esnasında biz sahayı dolduran taraftarlarımızı ve televizyonlardan ekran başında seyreden seyircilere futbol adına güzel şeyler sunmak istiyoruz” diye konuştu.

Altın, futbolun güzelliklerini sahaya sunmak istediklerini anlatarak, “Futbol üç neticeli bir oyundur ama dünyanın sonu değildir. Önemli olan futbolun güzelliğini siz sahaya yansıttıktan sonra taraftardan, bizi destekleyenlerden o övgüyü alacağız. Bizim çabamız bu. Sakatlık yaşamadan, huzurlu, bilimsel bir antrenman geçirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Altın, şöyle devam etti:

“Süper Lig için tabii ki iddialıyız. Geçen yıl bu takım, finalden döndü. Yani demek ki istenildiği zaman bunları başarırsınız. Ben, yönetimim, taraftarımız ve futbolcularımız, bütün ekibimiz bunu istiyoruz, bunu hedefliyoruz. İnşallah başarmak için her şeyimizi vereceğiz. Biz o hedef doğrultusunda çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Bu çalışmalarımızın semeresini de inşallah lig başladığı zaman alacağız.”