SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den Gökhan Sazdağlı ve Hakan Çinemre’yi isteyen Manisaspor’da gözler şimdi de Semih Ergül’e çevrildi. Yönetim, geçen sezon sarı lacivertli kulübün A2 Takımı’nda 28 maçta forma giyip 20 gol atan ve geçtiğimiz günlerde profesyonel sözleşme imzalayan 19 yaşındaki futbolcuyu transfer etmek için harekete geçti. Fenerbahçeli yöneticiler, Gökhan ve Hakan’ın yanı sıra Semih’e de talip olan Manisaspor’a kamp sonunu beklemeleri yanıtını verdi.

Öte yandan siyah beyazlıların Mikic kanalıyla talip olduğu Kızılyıldız’ın kaptanı Nenad Milijas’ın teklife soğuk baktığı öğrenildi. 31 yaşındaki futbolcunun yıllık 500 bin Euro istediği, asıl hedefinin ise Süper Lig’de oynamak olduğu öğrenildi. Sırp oyuncunun istediği ücreti yüksek bulan yönetim, transferi rafa kaldırdı. Oyuncu seçiminde titiz davrandıklarını dile getiren Futbol Şube Sorumlusu Turgay Gümüşdere, “Transferde kulübümüzün yapısına uygun isimler üzerinde duruyoruz” dedi.

KALE EMİN ELLERDE

Manisaspor’un Kartepe kampı yoğun bir tempoda sürerken, dört file bekçisi İhsan Poyraz, Murat Demir, Emre Yavaş ve Yağızcan Akyürek, Kaleci Antrenörü Hasan Okan Gültang nezaretinde nefes almadan çalışıyor. Dört kaleciden de memnun olduğunu söyleyen Gültang, “Kaleci yönünden oldukça şanslıyız. Hem kişilik hem performans olarak çok değerli dört file bekçimiz var” dedi. Antrenmanlarda büyük bir hırsla çalışan İhsan, Murat, Emre ve Yağızcan ise, “İyi olan formayı giysin” mesajı verdi.