SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Portekizli defans oyuncusu Bruno Alves, Fenerbahçe’de kazanmanın her zaman önemli olduğunu, her zaman zirveye ve galibiyetlere oynadığını söyledi.

Alves, Fenerbahçe TV’deki röportajında Topuk Yaylası’ndaki kampa Portekizli Raul Meireles’in yeni katıldığını anlattı.

Tatil sürecinde çalışmalara ara vermeden devam ettiğini vurgulayan başarılı savunmacı, “Aslında her şeye fırsat buldum’ diyebilirim. Ailemle vakit geçirmeye, dinlenmeye, güzel tatil yapmaya fırsat buldum. Tatilde çalıştım da aynı zamanda, tekrardan hazır olabilmek için. Bir yandan da ailemle olmanın tadını çıkardım. Güzel tatil dönemi geçirdim. Şimdi yeniden takımımla beraberim” diye konuştu.

Takımın yeni sezon formalarını çok beğendiğini anlatan Portekizli futbolcu, “Formalarımızı gerçekten çok beğendim, harika buldum. Mükemmel taraftarımızı da arkamıza aldığımızda bu formalarımızla büyük başarılar elde edeceğimizi düşünüyorum. Gerçekten çok şık dizayn edilmiş, gerçekten çok harika tasarlanmış. Formaların güzelliğinin de tasarımının da başarıda büyük rol oynadığını düşünüyorum çünkü sahaya çıktığınızda, üzerinize giydiğiniz formanın rakip takım üzerinde etkisi olduğuna inanıyorum. O yüzden ‘başarımızda katkısı olacak forma’ diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Fenerbahçe’de kazanmak her zaman önemlidir, her zaman zirvelere, galibiyetlere oynar” diyen tecrübeli oyuncu, şunları söyledi:

“Bu yıl da aynı şekilde olacak bizim için. Tabii ki dördüncü yıldızın ayrı önemi var bizim için. Fenerbahçe’nin tarihine geçme fırsatı var şu anda elimizde ama Fenerbahçe sahaya çıktığında her zaman kazanmak ister. Ben de sahaya çıktığımda ‘takımıma nasıl katkı verebilirim, nasıl daha fazlasını verebilirim’ diye düşünürüm her zaman. Bu sene her sene olduğu gibi kariyerim için önemli, belki de bir adım daha da önemli; Fenerbahçe’nin tarihine geçme şansımız var. Biz bu senenin sonunda şampiyon olmak için her şeyimizi ortaya koyacağız. Bu seneyi mutlulukla bitirebilmek için büyük mücadele göstereceğiz.”

 “Dünya Kupası’nda gerekli hamleleri yapamadık”

Dünya Kupası’nın kendileri için iyi geçtiğini söyleyemeyeceğine dikkati çeken Portekizli milli futbolcu, kazanma isteklerine rağmen gerekli performansı sahaya yansıtamadıklarını anlattı.

Alves, Dünya Kupası’nın büyük bir sahne olduğunu belirterek, “Aslında o sahneye çıkmak bile benim için büyük şans, çok güzel bir duyguydu orada olmak. Gerekli hamleleri yapamadık, gerekli performansı ortaya koyamadık ve başarılı olamadık. Şimdi tekrar takımımla beraberim ve takımımla burada yeni sezon için çalışacak olmaktan dolayı çok mutluyum. Umarım güzel sezon geçiririz” görüşünü paylaştı.

“Diego, çok önemli katkılar yapacak”

Alves, takımın yeni transferi Diego Ribas’ın harika yeteneklere sahip bir oyuncu ve takımımıza çok önemli katkılar yapabileceğini dile getirdi.

“Diego’nun burada olması takımımız için çok önemli” ifadesini kullanan Alves, sözlerini şöyle tamamladı:

“O, büyük bir yetenek. Onunla daha önce oynama fırsatı da bulmuştum. Biz beraber oynadık daha önce ve onun tekrar burada benim yanımda olması, aynı takımda forma giyecek olmamız benim için de bir mutluluk kaynağı. Aynı zamanda Diego, bir futbolcunun ötesinde çok iyi, harika bir arkadaş benim için. Ne kadar iyi futbolcuysa, o kadar da iyi bir arkadaş. O yüzden onunla tekrar buluşmuş olmaktan, onunla burada çalışacak olmaktan dolayı gerçekten çok mutluyum. Hedeflerimize birlikte ulaşma adına bize çok büyük yardımları olacağını düşünüyorum. Onun yeniden takım arkadaşım olması bana çok büyük keyif veriyor.”