SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

En pahalı yedek kaleci!

Muslera’nın arkasında yedek oturacak olan Sinan 1 milyon 300 bin Euro garanti, maç başı ise 20 Euro para alacak. Yani Beşiktaş’ın birinci kalecisi olan Tolga Zengin’den daha fazla kazanacak.

Güncellenme: 07:56, 24/07/2014
En pahalı yedek kaleci!

Galatasaray’ın 1 yıllığına kiraladığı Sinan Bolat, belki de hiç oynamadan servet kazanacak. Sarı kırmızılıların 1 numaralı file bekçisi Muslera'nın arkasında oturacak olan milli kaleciye ödenecek ücret bir anda gündemi değiştirdi. G.Saray’dan yıllık 1 milyon 300 bin Euro alacak Sinan 1 dakika bile oynadığı maçlar için 20 bin Euro alacak.

SOYADI ZENGİN!

Sinan’ın alacağı yıllık ücret yedek bir kaleci için astronomik bulunuyor. Bunun net örneği ise Beşiktaş'ın as kalecisi Tolga Zengin'in aldığı para. Başarılı file bekçisi siyah beyazlılardan yıllık 1 milyon 250 bin Euro garanti, maç başı ise 12 bin Euro alıyor. Bu arada sarı kırmızılılar Sinan için KAP'a bildirdiği 1.3 milyon Euro'luk rakamın içinde, genç kalecinin Porto'dan 200 bin Euro alacağı ve 100 bin Euro'luk menajer maliyetinin olduğunu belirtti.

KALECiSEVER ASLAN

Galatasaray’ın yedek kalecilerine harcadığı paralar sürekli gündem oldu. Sarı kırmızılılarda 11 sene forma giyen Aykut Erçetin, 2003-2014 yılları arasında, bir çoğu kupa maçı ve sonradan dahil olduğu lig maçları olmak üzere sadece 39 maçta forma giydi. Yani Aykut yılda ortalama 3.5 maçta oynadı. Bu sene kadroda yer bulamayacak olan Aykut geçen sene 500 bin Euro garanti para alıyordu.

Hürriyet