SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Tekden Denizlispor’da, 13 futbolcu sağlık kontrolünden geçti. Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren yeşil silahlı takımda Veli Acar, Ömer Alp Kulga, Cem Tosun, İsmail Şahmalı, Cihan Özkaymak, Kazım Sarı, Bülent Ertuğrul, Erçağ Evirgen, Fatih Soyatik, Gökhan Dincer, Ogün Karakaya, Hakan Ateş ve Fatih Çakır özel bir hastanede sağlık kontrolü yapıldı.

Oyuncuların kan tetkikleri gerçekleştirildi, iç hastalıkları, kulak burun boğaz, ortopedi, göz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerindeki muayenelerinin ardından akciğer ve kardiyoloji testlerinin yapılmasıyla sağlık kontrolleri sona erdi.

Efor testine de tabi tutulan futbolcular, yaklaşık 2 saat kaldıkları hastaneden ayrıldı. Sağlık kontrolünden geçen yeni transfer Erçağ Evirgen, Tekden Denizlispor’u kulüpteki top koşturan arkadaşları nedeniyle tercih ettiğini belirterek, “Buraya gelmemdeki diğer etken ise kaliteli bir oluşumu gördüğümden dolayı ve başaracağımıza inancımdandır. Burada çok mutluyum. İnşallah sezon başlayınca çok iyi başarılara takım arkadaşlarımla birlikte imza atacağız” diye konuştu.