SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maç sonrası büyük olay!

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te, Chikhura Sachkhere ile Bursaspor arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu rövanş maçının ardından basın odasında olaylar çıktı.

Güncellenme: 00:12, 25/07/2014
Maç sonrası büyük olay!

Karşılaşmanın ardından Chikhura Sachkhere Teknik Direktörü Soso Pruidze ve kaleci Kvilitaia, Mikheil Meskhi Stadı’nda düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Çok sayıda Gürcü gazeteci ve taraftarın bulunduğu odada Pruidze ve Kvilitaia’nın açıklamaları tercüman olmadığı gerekçesiyle Türkçeye çevrilmedi. Pruidze ve Kvilitaia’nın açıklamalarından sonra basın odasında tur sevincini yaşayan Gürcü gazeteci ve taraftarlar, daha sonra Türk gazetecilerle tartışmaya başladı.

Tartışmanın büyümesinin ardından çok sayıda Gürcü gazeteci ve taraftar, Türk gazetecilere saldırdı. Salonda yaşanan arbede sırasında başına kamera ile vurulan Doğan Haber Ajansı (DHA) Bursa Bölge Müdürlüğü muhabiri Emre Koşak yaralandı. Olaylar sırasında Sönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy’un da cep telefonu kırıldı.

Basın odasındaki kargaşa, Chikhura Sachkhere ve Bursaspor Kulübü yetkilileri ile güvenlik güçlerinin odaya gelmesiyle son buldu. Gürcü gazeteciler ve taraftarlar, daha sonra odanın dışına çıkarıldı.

Basın odasına gelen Trabzonspor’un eski oyuncusu Arçil Arveladze Türk gazetecilerden özür diledi.

Bu arada, DHA muhabiri Emre Koşak’a sağlık ekipleri tarafından basın odasında müdahale edildi.

Yayınlanma Tarihi:23:58,