SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Antonio Conte’nin sürpriz istifasının ardından teknik adam arayışlarına giren Juventus, takımın başına Massimiliano Allegri’yi getirmişti. Ancak İtalyan basınında yer alan bir haber, sürecin pek de kolay işlemediğini gözler önüne serdi.

İddiaya göre Conte’nin ardından teknik adam arayışlarına giren Juventus’ta, Galatasaray’ın eski çalıştırıcısı Roberto Mancini’nin isminin geçmeye başlamış. Takımın Arjantinli golcüsü Carlos Tevez, Mancini ismini duyar duymaz yöneticileri aramış. İtalyan çalıştırıcının kesinlikle takımın başına geçmemesi gerektiğini söyleyen Tevez, Mancini gelirse takımdan ayrılacağı tehdidini savurmuş.

Bu gelişmenin ardından Juventus yönetimi, performansı ile takımın vazgeçilmezleri arasına giren Tevez’i dinleyerek Allegri’yi takımın başına geçirmeye karar vermiş. Ancak Allegri’nin de bir dönem takımın kaptanı Andrea Pirlo ile kavgalı olduğu, hatta Pirlo’nun Milan’ın ayrılma nedeninin Allegri olduğu söylenmişti.

Manchester City’de bir dönem birlikte çalışan ikili, Bayern Münih ile oynanan Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında tartışma yaşamış, tartışmanın ardından Tevez uzun bir süre kadro dışı kalmıştı. Yedek oturmaktan şikayetçi olan Arjantinli golcü, o karşılaşmada Mancini’nin oyuna sokma isteğine karşı gelmiş ve kulübüde oturmaya devam etmişti.

Yayınlanma Tarihi:16:08,