SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli yıldız ‘savaşı’ kazandı!

Fenerbahçe, Stoch’u kiraya verdi. Yobo ve Krasic’ten kulüp bulmaları istendi. Gönderilecekler listesinde Holmen de yer alırken, Cristian kabul ederse ‘+1’ olacak. Kadroya ise Kadlec girecek.

Güncellenme: 10:12, 23/07/2014
Fenerbahçeli yıldız ‘savaşı’ kazandı!

Fenerbahçe ‘yabancı sorunsalı'nı sonunda çözdü. 8. yabancı olabilmek için Topuk Yaylası'nda verilen savaşın galibi Michal Kadlec oldu. Çek savunmacı, 5+3'teki yerini garantiledi. Kamp başlamadan önce Holmen, Cristian Baroni ve Kadlec'ten birinin takımda kalma şansının olduğu aşikardı. Egemen'in sakat olması, sol stoperde de oynayabilen Kadlec'in yerini garantileyen bir diğer faktör oldu.

Takımdaki diğer yabancılardan, geçen sezon PAOK'ta kiralık oynayan Stoch, Al Ain'e kiralık verilmişti. Milli takım izninde olan Yobo ve A2 takımla idman yapan Milos Krasic'e, “Kendinize kulüp bulun” denildi. Pek çok Anadolu kulübüyle adı geçen Holmen'in de gitmesine kesin gözüyle bakılıyor.

CRISTIAN ‘KALIRIM' DERSE ‘+1' OLACAK

BU isimler haricinde, geriye iki isim kaldı; Cristian Baroni ve Michal Kadlec… 2014-2015 sezonunda uygulanacak 5+3 yabancı kuralı gereği, bu futbolculardan biri kontenjan dışında kalıyordu.

Nitekim Kadlec, geride kalan sezonun final haftalarındaki etkili futboluyla dikkat çekmişti. Topuk Yaylası'ndaki kampta da başarılı performansını devam ettirdi Çek sol bek…

Böylelikle 5+3 tamamlandı. Cristian ise, şu anda kampta çalışmalarını sürdürüyor. Brezilyalı futbolcu, kalmak isterse federasyonun 5+3 kuralına ‘+1' olarak eklediği ek kontenjandan faydalanacak. Aksi halde gidecek. Sarı lacivertli ekip, Cristian'ın lisansını tescil edebilecek. Ancak kadro dışı kalması şartıyla…

Topuk Yaylası'ndaki kampta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fenerbahçeli Michal Kadlec, dikkat çekici açıklamalar yaptı. Sarı lacivertlilerde ikinci senesine giren Kadlec, “Tüm tesisleri tam anlamıyla biliyorum. İlk hafta burada sis vardı ama artık hava çok güzel, inşallah böyle devam eder, biz de en iyi şekilde hazırlanmaya devam ederiz” diye konuştu. “Sol bek mi, sol stoperde mi daha iyisin” sorusuna ise Çek futbolcu şu cevabı verdi; “Takımda nerede ihtiyaç varsa orada görevimi yapmaya çalışırım.”

‘HER YERDE OYNARIM’

Yeni formalar hakkında da konuşan Kadlec, “3'ünü de çok beğendim. Bize şans getireceklerine inanıyorum. Yeni formalarla 4. yıldızı takmak istiyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız” ifadelerini kullandı.

5+3'E GİRENLER

Emmanuel Emenike Moussa Sow Dirk Kuyt Pierre Webo Diego Ribas Raul Meireles Bruno Alves Michal Kadlec Cristian (İsterse) +1

KONTENJAN DIŞINDAKiLER

Miroslav Stoch Kiralık gitti Milos Krasic Gönderilecek Samuel Holmen Gönderilecek Joseph Yobo Gönderilecek

TFF'DEN +1 JESTİ

Federasyon, 5+3'lük yabancı kontenjanının yanı sıra, kulüplere +1'lik ek kontenjan da verdi. Ancak +1'e giren futbolcu, kadroya alınamayacak.

Hürriyet