SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Devler Ligi’nde Ukrayna sıkıntısı

Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu'nda Dnipro ile karşılaşacak Kopenhag, güvenlik sorunları nedeniyle maçın başka yere alınması talebini UEFA'ya bildirdi.

Güncellenme: 11:25, 23/07/2014
Devler Ligi’nde Ukrayna sıkıntısı

Danimarka ekibi Kopenhag, bir süre önce yolcu uçağının düşürüldüğü bölgeye yakın Dnipropetrovsk şehrinde oynanması planlanan maçla ilgili ulaşım ve güvenlik sorunlarını gündeme taşıdı.

Kulüp yetkililerinden Daniel Rommedahl, yaptığı açıklamada, İskandinavya’da faaliyet gösteren tarifesiz uçak şirketlerinden hiçbirinin kendilerini Dnipropetrovsk şehrine taşımak istemediğini, yine aynı bölgeden herhangi bir tarifeli uçak şirketinin de o şehre uçmadığını belgeleriyle UEFA’ya sunduklarını bildirdi.

Rommedahl, “UEFA, ne kadar bölgenin güvenli olduğunu söylese de oraya ulaşmamız mümkün gözükmüyor” dedi.

Danimarka Futbol Federasyonu (DBU) ve Danimarka’nın Kiev Büyükelçiliği de Kopenhag’ın bu kararına destek verdi.

DBU Başkanı Jesper Möller de yaptığı açıklamada, UEFA’nın, Danimarka ekibini çok az uçak şirketinin uçmak istediği bir yere göndermek istemesini üzüntüyle izlediklerini ve bu yüzden tüm bağlantılarını kullanarak, karşılaşmanın başka bir yerde oynanması için uğraş verdiklerini söyledi.

Müsabakanın oynanması planlanan Dnipropetrovsk şehrine yakın bir bölgede kısa bir süre önce Malezya Havayolları’na ait bir yolcu uçağı düşürülmüştü.