SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un eski oyuncusu ve Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arveladze’nin ikizi Arçil Arveladze, Chikhura Sachkhere maçı öncesi teknik direktör Şenol Güneş’i ziyaret etti.

Yeşil-beyazlı takımın karşılaşmanın oynanacağı Tiflis’teki Mikheil Meskhi Stadı’nda yaptığı son çalışmaya gelen Arveladze, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Trabzonspor’da forma giydiği dönemde teknik direktörlüğünü yapan Şenol Güneş’i ziyaret etmek istediğini söyledi.

Bursaspor’un yarın akşam Gürcistan temsilcisi Chikhura Sachkhere ile zorlu bir mücadeleye çıkacağını belirten Arveladze, “Bursaspor sezona yeni başladı. Daha maç oynamadan ilk maça çıktı. İlk maçta Bursaspor’un rahat kazanacağını düşünüyorduk ama zor oldu. Sachkhere daha yeni bir takım. Bursaspor’a evinde karşı çıkmak kolay değil. Burada açık bir oyun oynanır. O nedenle Bursaspor için biraz daha kolay olabilir” diye konuştu.

Arveladze, teknik direktör Şenol Güneş’in Bursaspor’un başına geçerek iyi bir karar aldığını dile getirerek, “Şenol hocanın ne kadar büyük bir hoca olduğunu herkes biliyor. Çok sevilen bir teknik adam. Ben ve Şota kendisinden çok şey öğrendik. Onun başarılı olmasını çok istiyoruz. Şenol hoca Bursaspor’da çok başarılı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Şu an Gürcistan Futbol Federasyonunda görev yaptığını ve milli takımlarda sportif direktör olarak faydalı olmaya çalıştığını anlatan Arveladze, lisansı olmasına karşın ikizi gibi teknik direktörlük yapmayı düşünmediğini kaydetti.

Arçil Arveladze, eski takımı Trabzonspor ile ilgili de “Trabzonspor’u yakından takip ediyorum. Trabzonspor taraftarı daha fazla başarı bekliyor. Ben de her zaman Trabzonspor’un daha başarılı olmasını bekliyorum. Umarım başarılı günler gelir” diye konuştu.