SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezonun transfer çalışmalarına başlayan Galatasaray, Trabzonspor’dan transfer ettiği Olcan Adın’ın ardından sessizliğe büründü. Yeni teknik direktörü Cesare Prandelli’nin raporu doğrultusunda alınması düşünülen isimler ile temas halinde olan sarı-kırmızılı yönetim, bu sezon transfer politikasında değişikliğe gitti.

 

Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fanatik’e verdiği röportajda “Bu yaz transfer sezonunda şimdilik ‘Çilek' düşüncemiz yok! Daha doğrusu önceliğimiz ‘Yıldız' değil. Çünkü zaten takımımızda birçok yıldız var” dedi.

Takım oyununa uygun futbolcular almak istediklerini belirten Aysal, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Şu an hedefimiz, ‘Yıldız' yerine ‘Çalışkan arı' almak… Özetle ‘Çilek' değil ‘Çalışkan arı' peşindeyiz… Koşan, basan, sürekli takımı için mücadele eden çalışkan arılara ihtiyacımız var. Tüm kupalarda mücadele verebilecek geniş ve kaliteli bir kadroya sahibiz. Hem ligi hem kupayı kazanacağımızı, Şampiyonlar Ligi'nde de ilk etapta gruptan çıkacağımızı düşünüyor ve arzuluyorum.” 

 

YILDIZLARIN DURUMU

Avrupa’dan birçok talibi olduğu söylenen Wesley Sneijder ve Fernando Muslera için henüz teklif almadıklarını da sözlerine ekleyen Aysal “Bu oyuncularımızın takımımıza katkıları son derece tatminkar. Buna karşın belirlediğimiz fiyatlar var, kesinlikle pazarlığa açık değiliz. Bu rakamların altında asla vermeyiz. Bu nedenle yıldızlarımıza talip olanlar, teklif dahi veremiyorlar. Yüzde 100 kararlı olan kulüp varsa gelir, istediğimiz rakamı verir ve ancak o zaman yıldızlarımız gidebilir. Sözleşme maddelerine uymak mecburiyetindeyiz. Bu durumda bizim de elimizden bir şey gelmez” açıklamasında bulundu.

Yayınlanma Tarihi:09:44,