SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk Hava Yolları (THY), Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile olan sponsorluk anlaşmasını 2016 yılına kadar uzattı.

THY Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen imza törenine THY Genel Müdürü Temel Kotil ile FIBA Avrupa ve TBF Başkanı Turgay Demirel katıldı. A Milli Basketbol Takımı oyuncuları ve teknik ekibi de töreni takip etti.

Düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Turgay Demirel, TBF olarak uzun yıllardır THY ile işbirliği içinde Türk basketbolunu geliştirmeyi, Türkiye’yi tanıtmayı ve birlikte projeler geliştirmeyi çok büyük bir zevkle hayata geçirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu sene de THY ile uzun süreli sponsorluk imzalıyoruz. Erkek basketbol milli takımımız İspanya’daki FIBA Basketbol Dünya Kupası’nda, kadın milli takımımız da Türkiye’de düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi gururlandırmak için çok büyük çaba harcayacak. Onun dışında TBF altyapı yatırımlarıyla çok büyük bir sevinç yaşadı. Ümit Basketbol Milli Takımımız Türkiye basketbol tarihinde ilk kez altın madalya kazanarak, çok büyük başarılara imza attı. Bütün bu çalışmalarımızda bizlere destek olan THY’ye çok teşekkür ediyoruz.”

İLGİNÇ PRİM

İşbirliği yaptıkları THY’den her zaman övgüyle bahsettiklerini anlatan Demirel, “TBF ve THY, ülkemizi kendi alanlarında başarıyla temsil eden, dünyaya tanıtan, ülkemizin son 10 yılda gösterdiği gelişmeyi çok iyi kanıtlayan ve birbirini destekleyen iki kurum olarak bundan sonra da faaliyetlerini beraber yürütecek. Biz de her zaman THY’nin ortağımız olmasından övgüyle bahsediyoruz” diye konuştu.

Turgay Demirel, A Milli Takım’ın FIBA Basketbol Dünya Kupası’nda madalya alması durumunda ekibe verilecek prim miktarının sorulması üzerine, “Dünya şampiyonu olurlarsa bundan sonra business uçacaklar” diyerek espri yaptı.

Demirel, İspanya’da 30 Ağustos-14 Eylül’de düzenlenecek turnuvada grup maçlarını Bilbao kentinde oynayacaklarını hatırlatarak, THY’nin turnuva için ek seferler koymasını beklediklerini söyledi.

Yayınlanma Tarihi:16:56,