SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Manisaspor’un sportif direktörü Erman Güracar, takım kaptanlığına Sırp defans oyuncusu Nicola Mikic’in getirildiğini bildirdi.

Güracar, yaptığı açıklamada, 2014-2015 sezonunda takımda kaptan olarak görev yapacak isimlerin belirlendiğini kaydetti. Kaptanların Manisaspor’u hem saha içinde hem de saha dışında layıkıyla temsil edecek isimler olduğunu belirten Güracar, “Takımımızda bütün futbolcularımız bu vasıflara sahip isimler ama içlerinde deneyim ve tecrübe olarak önde olan isimleri teknik heyetin tasarrufuyla takım kaptanlığına getirdik. Yeni sezonda takım kaptanımız Nicola Mikic, yardımcıları ise Kenan Aslanoğlu, İhsan Poyraz ve Barbaros Bahadır oldu” dedi.

KAPTAN MİKİC

Takım kaptanı Mikic ise takımdaki ikinci sezonunda takım kaptanı olmasının kendisi için büyük bir onur olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu görev aynı zamanda benim için büyük bir sorumluluk. Bana bu görevi uygun gören hocamıza ve teknik heyetimize layık olmak için çalışacağım. Bu sorumluluğu hem sahada hem de saha dışında en iyi şekilde yapmaya çalışacağım. Kızılyıldız da dahil olmak üzere daha önce 4 takımda kaptanlık yaptım. Manisaspor’da 5. kez bu göreve getirildim. Kariyerim boyunca kaptanlık adeta beni kovaladı. Oynadığım takımların ikinci sezonunda kaptan olarak göreve getirildim. Bu görevde oldukça tecrübeliyim.”

Manisaspor formasını giyen herkesin terinin son damlasına kadar savaşacağını bildiren Mikic, Biz her şeyimizi ortaya koyduğumuzda Allah da yanımızda olacaktır” dedi.