SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in yeni ekibi İstanbul Başakşehir, eski Galatasaraylı kaleci Ufuk Ceylan ile 1 yılı opsiyonlu 3, gurbetçi futbolcu Cihan Yıldız ile de 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Başakşehir Stadı’nda düzenlenen imza törenine futbolcuların yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Ömer Faruk Ayvacı ve Kağan Şahin katıldı.

Ayvacı, burada yaptığı konuşmada, “Ufuk Ceylan, Galatasaray’da kendini ispatlamış, milli takıma kadar yükselmiş bir kaleci. Cihan da Schalke 04 ve Borussia Dortmund altyapılarında oynayan bir oyuncu. Abdullah Hocamızın çok istediği bir isimdi. Kendisine güvendiğimiz için 4 yıllık anlaşma yaptık” diye konuştu.

Yapılan transferlerle takımdaki rekabetin üst seviyeye çıktığını anlatan Ayvacı, “Takımda rekabet üst düzeyde. Kadromuza 1-2 futbolcu daha katacağız. Ondan sonra rekabet daha da artacak” ifadelerini kullandı.

Lacivert-turunculu kulübün yöneticisi, yeni yapılan Başakşehir Stadı’nı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açacaklarını aktararak, 26 Temmuz Cumartesi günü tüm İstanbulluları açılışa davet ettiklerini dile getirdi.