SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Avusturya’nın Hall in Tirol kasabasında kamp yapan Trabzonspor, çalışmalarını sabah antrenmanı ile sürdürdü.

Teknik direktör Vahid Halilhodzic yönetiminde 07.30’da basına kapalı olarak gerçekleştirilen ve kondisyona yönelik geçen antrenmana, kamp yapılan otelde tedavisi süren Bourceanu’nun katılmadığı bildirildi.

Halilhodzic, çift kalelerde futbolcularına agresif olmaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Boşnak teknik adam, oyuncularına “Agresif olun, birbirinizi sakatlamayın ama gol için, kazanmak için her şeyi yapın” diyerek talimat veriyor. Halilhodzic, futbolcularının antrenmanlarda hırsı elden bırakmamalarını istiyor.

Trabzonspor, günü 3 antrenmanla tamamlayacak.

YAKIN DİYALOG

Teknik direktör Halilhodzic, futbolcularla antrenmanda yakından ilgileniyor. Boşnak çalıştırıcı, antrenman öncesi oyuncuların ellerini sıkarken zaman zaman da onlarla şakalaşmayı ihmal etmiyor.

Deneyimli teknik adam, geçen sezon Trabzonspor’da kadro dışı kalan ve mutsuzluk yaşayan Fransız oyuncu Malouda ile de antrenmanlarda yakın diyaloğa giriyor.