SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gençlerbirliği Takım Menajeri Ali Ekber Düzgün, Bolu’da devam ettikleri sezon kampının takıma yeni katılan ve genç oyuncularla olumlu geçtiğini söyledi.

Havaların iyi ve serin geçmesinin çalışma zevklerini daha da arttırdığını vurgulayan Düzgün, iyi bir adaptasyon ve uyun süreci yaşadıklarını ifade etti.

Düzgün, Bolu’da günde çift antrenman yaptıklarını ve burada iki hazırlık maçı yapacaklarını dile getirerek, “Kampta 34 futbolcu var ve antrenmanları ona göre yapıyoruz. Alttan gelen oyuncu sayımızın fazla olması nedeniyle kampa kalabalık geldik. Bolu kampında onları görmek istedik. Bu oyuncular gelecek açısından nasıl bir ışık saçacak onu görmek istedik. Bu oyuncularımıza profesyonel takımla birlikte o heyecanı yaşatmak istiyoruz. Onlar açısından keyifli ve nitelikli bir kamp olacak. Ondan dolayı da gerçekten seçmekte zorlandık” şeklinde konuştu.

Teknik heyetin hazırlık maçları ve çalışmalar sonucuna göre transfer konusunu değerlendireceğini anlatan Düzgün, “Şuan için yabancı oyuncu konusunda bir şeyimiz var ve kotayı dolduruyoruz. Biz zengin bir kadroya sahibiz. İstediğimiz gibi bir pozisyonda takviye yapılırsa arkadaşlar onu değerlendir” dedi.

Düzgün, Gençlerbilriği felsefesine uyan bir takım oluşturulduğunu vurgumayarak, “Biz kendi felsefemiz ve kendi bünyemiz doğrultusunda hareket etmek istiyoruz. Bizim kendi oyuncumuzu kendimiz yetiştirmek konusunda bir düşüncemiz var. Bu felsefe ile de bir tutarlılık sergilemek istiyoruz. Ligde dinamik, mücadeleci, hedefi olan, vazgeçmeyen ve heyecanlı bir Gençlerbirliği göreceğiz” diye konuştu.