SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Daha büyük hedefleri kovalayan Eskişehirspor’u inşa etme aşamasına girdik” dedi.

Sağlam, Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, 2 Temmuz’da tesislerde çalışmalara başladıklarını hatırlatarak, söz konusu tarihten beri yoğun bir şekilde çalışmalara devam ettiklerini kaydetti.

Pazar günü sabah son antrenmanı yapıp takıma izin vereceğini ifade eden Sağlam, şöyle konuştu:

“Bayramdan sonra 31 Temmuz’da Avusturya’ya hareket edeceğiz. Oyuncularım çok özverili şekilde sorumluluk sahibi insanlar gibi olayı sahiplenerek çok güzel çalışma ortamı oluşturdular. Şu günlerde takım olduğumuzu anlayamaya başladık. Geçtiğimiz sezon bir takım değildik. Bir gruptuk ve çok büyük sıkıntılar yaşadık. Bu sezon kadro yapılanmamızda öncelikle kişilikli, karakterli, profesyonelliği yaşayan, işini sahiplenen takım olgusunu ön plana çıkartıp ‘ben’ kavramını bir kenara bırakıp, ‘biz’ bilinciyle hareket edecek oyuncularla olmaya çalışacağız. Kadro yapılanmamızı, bizim için önemli olan gerçekler doğrultusunda planladık. Taraftarımızı çok mutlu edecek, gelecek adına motive edecek isimler gibi görünmese de iyi oyuncuları transfer ettik. Transferde çok büyük paralar harcayıp, büyük bonservis bedelleri verip, oyuncu alma lüksümüz yok. Takımın ekonomik yapısına uygun kadro yapılanması içine girdik.”

“Takımı gençleştirmeye çalışıyoruz”

Sağlam, ekonomik anlamda toparlanma içerisine girdiklerini vurguladı.

“İllaki oyuncu satacağız” anlayışının bulunmadığını anlatan Sağlam, şunları söyledi:

“Alt yapıdan çıkarttığımız oyuncuları takıma katıyoruz. Gurbetçi oyuncuları da takıma dahil ediyoruz. Takımı gençleştirmeye çalışıyoruz. Ucuza aldığımız oyuncularımızı iyi hale getirip takımın ekonomisine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Nisan ve mayıs ayında stadımız bitecek ve yeni stadımızda oynamaya başlayacağız. Bundan sonra daha büyük hedefleri kovalayan Eskişehirspor’u inşa etme aşamasına girdik. Kimseye ‘bizden hedef beklemeyin’ demedik. Önümüzdeki senelerde Eskişehirspor’u, Avrupa kupalarında oynayan bir takım olarak göreceğiz. Yeni stadımızdaki ilk karşılaşmamızı bir Avrupa kupası maçıyla oynamayı hedefliyoruz.”

“Türkiye, Eskişehirspor taraftarını konuşacaktır”

Sağlam, takımın 31 Temmuz’da Avusturya kampına gideceğini anımsatarak, 3 Ağustos’ta Stuttgart ile 6 Ağutos’ta FC Tirol, 8 Ağustos’ta Gaziantepspor, 12 Ağustos’ta Al-Ahri ile hazırlık maçı yapacaklarını bildirdi.

“Bugün transferle alakalı güzel bir haber bekliyoruz” diyen Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçtiğimiz sezondaki kadromuzdan 13 oyuncumuz ayrıldı. 6 oyuncu kadromuza katıldı. Sayısal anlamda eksikliklerimiz var. Bundan sonra takımda direkt oynayabilecek 2, 3, 4 de beklentilerimize cevap verebilecek oyuncuları takıma katmak gerekiyor. Geçtiğimiz sezondan çok daha güzel bir takım olacağız. Taraftarın, sporcu kalitesi ve insani değerleriyle daha çok gurur duyacağız bir takım olacağız. Daha keyif veren ve başarılar elde eden bir takım olacağız. Taraftarımız da bu doğrultuda gereken katkıyı ve desteği versin. Eskişehirspor taraftarı, takımın ihtiyaçları doğrultusunda ligin ilk maçı olan Konyaspor karşılaşmasında o tribünleri dolduracak ve Türkiye, Eskişehirspor taraftarını konuşacaktır.”

“Eskişehirspor’dan ayrılmayı düşünmem”

Sağlam, bir gazetecinin “Gelecek sezonun ardından sözleşmenizi yenileyecek misiniz?” sorusunu “Eskişehirspor olarak bu sezon önemli olacak. Stat bitiyor. Ekonomik anlamda takım toparlanmaya başlıyor. Takımın, kulübün, taraftarın, camianın ve şehrin olayı sahiplenmesi, göstereceği tavır ve davranışla Eskişehirspor’un geleceğini hazırlayıp, bu süreci hep beraber yaşayıp değerlendirme yapacağız. Çok güzel bir ortam ve birliktelik görürsem Eskişehirspor’dan ayrılmayı düşünmem” diye yanıtladı

Yayınlanma Tarihi:18:30,