SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diego takımın neşe kaynağı oldu

Futbolculuğu kadar sempatik hareketleriyle de adından söz ettiren sambacı, “GÜNAYDIN, AFİYET OLSUN” demeye başladı. Kamp bitiminde de TÜRKÇE DERSLERİ ALMAYA BAŞLAYACAK...

Güncellenme: 10:24, 22/07/2014
Diego takımın neşe kaynağı oldu

AMK GAZETE / İrfan YİRMİBEŞ

FENERBAHÇE'NİN geçen sezon 9 puan farkla elde ettiği şampiyonluktaki en büyük etkenlerden biri takım içindeki aile ortamıydı. Yerlisi, yabancısı, yönitcisi ve taraftarıyla tek yürek olan sarı-lacivertliler, aynı havayı bu sezon da sergileyecek gibi görünüyor. Kanarya'nın yeni transferi Diego Ribas, sempatik hareketleriyle şimdiden yabancılığını üzerinden atmış gibi görünüyor.

Sürekli şakalaşıyor

BREZİLYALI orta saha oyuncusu yeni takım arkadaşları arasında o kadar rahat ve samimi davranıyor ki; sanki 40 yıllık Fenerbahçeli… Antrenmanlarda disiplini elden bırakmayan Diego, boş zamanlarda sürekli arkadaşlarıyla şakalaşıyor. Özellikle Mehmet Topal, Mehmet Topuz, Bekir ve Caner sık sık Diego Ribas'a şakalar yapıyor, Brezilyalı yıldız da bu şakalara karşılık veriyor.

4 dil konuşabiliyor

FENERBAHÇE ile sözleşme imzalarken Türk kültürüne yabancı olmadığını söyleyen, Türk arkadaşları olduğunu dile getiren Diego, Türkçe'yi de hemen öğrenecek gibi görünüyor. Portekizce, İngilizce, Almaca ve İtalyanca bilen Diego, günlük hayatta kendisine yardımcı olacak kelimeleri hemen kavradı. “Günaydın, afiyet olsun, iyi akşamlar” gibi ifadeleri öğrenen Diego, arkadaşlarıyla daha iyi anlaşmak ve takıma alışma sürecini kısaltmak için kamp sonrasında İstanbul'da Türkçe dersleri alacak.