SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde (TKBL) mücadele eden Orduspor Kadın Basketbol Takımının yeni sezonda yoluna antrenör Alper Durur ile devam edeceğini bildirdi.

Türkmen, yaptığı yazılı açıklamada, geçen sezonu 8’inci sırada tamamlayarak Türkiye’yi Euro Cup’ta temsil etme hakkı kazanan Orduspor’un bu başarısının, camia adına gurur verici olduğunu belirtti. Yeni sezonda bu başarıyı daha yukarılara taşımak istediklerini ifade eden Türkmen, şunları kaydetti:

“Bu kapsamda yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, takımımızın TKBL’ye yükselmesinde ve ilk sezonunda Euro Cup’a katılmasında büyük pay sahibi olan antrenörümüz Alper Durur ile yolumuza devam etme kararı aldık. Kulübümüzle bir yıl daha sözleşmesi bulunan Alper Durur hocamız ile her konuda anlaştık ve geçmişe yönelik hiçbir sorunumuz kalmadı. Kendisi 2014-2015 sezonunda kadın basketbol takımımızın başında görevine devam edecek.”

Mor-beyazlı ekip daha önce resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Durur ile yollarını ayırdığını duyurmuş, ardından düzenlenen basın toplantısında antrenör Mehmet Can Öztürk ile prensip anlaşmasına varıldığı açıklanmıştı.