SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF Genel Kurulu’nda ‘Fırtına’ esti!

TFF Olağan Mali Genel Kurulu'nda Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz arasında tansiyon yükseldi. Demirören de Hacıosmanoğlu'na üstü kapalı cevap verdi.

Güncellenme: 13:49, 21/07/2014
TFF Genel Kurulu’nda ‘Fırtına’ esti!

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, “Sessiz duruyoruz, yarın maçlar başladığında bağırmaya başlayacağız çünkü adaletsizlikler aynen devam edecek” dedi.

Marriott Otel’de yapılan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Mali Genel Kurulu’nda söz alan Hacıosmanoğlu, konuşmasına, “Gazze’de dünyanın gözü önünde çocukları dahi katleden gözü dönmüş insan müsveddelerine lanet yağdırıyorum” diyerek başladı.

Sakin bir kongre geçirdiklerini ifade eden Hacıosmanoğlu, “Her şey sütliman. Yaklaşık bir sene önce burada yine mali genel kurulda konuşmuş ve Türk futbolunun ahlak ve adalete ihtiyacı olduğunu söylemiştim. Bu düzen değişmeli demiştim. Geçen süre içinde hiçbir şey değişmedi” diye konuştu.

“Sessiz duruyoruz, yarın maçlar başladığında bağırmaya başlayacağız çünkü adaletsizlikler aynen devam edecek” ifadelerini kullanan Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

“Türk futbolu adaletli yönetilmeli, yönetilmiyor. Hep Anadolu takımlarının hakları yeniyor. Çalan düdükler ve kalkan yanlış bayraklarla haklarınız yeniyor. Bunu değiştirmenin zamanı geldi. Türk futbolunu adil yönetecek yönetim kurullarının oluşumunda adil dağılım olmalı. 18 takım Anadolu’ya nasıl yayılıyorsa, yönetim ve kurullarına da bunu yaymak lazım. Kararlar çıkarken, ‘neden hep aleyhimize karar çıkıyor?’ diyebilmeliyiz. Bugün böyle bir federasyon ve yönetim yok.

TFF yönetimine yönelik eleştirilerini sürdüren Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“TFF Başkan Vekili, UEFA’daki toplantının çıkışında ‘takımlar ceza almayacak, sevinçliyiz’ diye açıklama yaptı. Ben de ‘Biz başka ülkenin takımı mıyız? Kim suç işlediyse, cezasını almalı’ dedim. Enteresan olan Türkiye’de herkese bir ‘beyefendi korkusu’ salınıyor. Sayın Başbakanımızın ismini kullanarak, onun yakınında, uzağında olan simsarlardan çok var. Her yerde ‘Beyefendi böyle istiyor’ diyorlar. Başbakanımız, bana, bu işlerin içinde olmadığı ifadesini kullandı. Kimse bu tarzda baskı yapmaya kalkmasın. Buna maruz kalan ve Başbakanımıza ulaşamayan varsa bana iletsin, ben ulaşırım.”

DEMİRÖREN: “HEPİMİZ TÜRK FUTBOLU İÇİN MÜCADELE ETMELİYİZ”

Hacıosmanoğlu’nun ardından söz alan TFF Başkanı Yıldırım Demirören ise gelecek yıl seçim yapılacağını hatırlatarak, “Demirören federasyonundan memnunsanız desteklerseniz. Türkiye kadar demokratik bir ülke yok, herkes aday olabilir. Bizler Anadolu çocukları olarak her takımın arkasında olacağız. Kurullarımızda Anadolu kulüplerinden arkadaşlarımız var. Futbol, Anadolu ve büyük kulüpler diye ayrılmaz. Hepimiz Türk futbolu için mücadele etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

OTYAKMAZ İLE HACIOSMANOĞLU ARASINDAKİ TARTIŞMA

TFF Olağan Genel Kurulu, konuşmaların ardından sona erdi.

Delegelerin lobide sohbet ettikleri sırada Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz ile Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı.

Otyakmaz’ın, “şike davası”ndan sonra yaşanan gelişmelerden dolayı Hacıosmanoğlu’na tepki gösterdiği ve kulüp olarak artık bunların dışında kalmak istediklerini söylediği öğrenildi.

Kısa bir aranın ardından aynı salonda Spor Toto 2. ve 3. Lig fikstür çekimi yapılacak.

Yayınlanma Tarihi:13:11,