SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, ramazanın son günü oruç tutacağını söyledi.

İtalyan teknik adam, sarı-kırmızılı takımın Avusturya’nın Windischgarsten bölgesinde yaptığı kampta dün akşam basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Yemekte görüntü alınmamasını isteyen, samimi ve rahat tavırlarıyla dikkati çeken Prandelli, basın mensuplarıyla zaman zaman şakalaştı. Ramazan ayı ile oruç hakkında gazetecilerden bilgi alan tecrübeli teknik direktör, arife günü oruç tutacağını ifade etti. Türkçe öğrenmeye çalıştığını belirten Cesare Prandelli, İstanbul’un çok güzel bir şehir olduğunu dile getirirken, Florya Metin Oktay Tesisleri’ne yakın bir yerde ikamet edeceğini kaydetti.

İtalya Milli Takımı ile Brezilya’da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası’ndayken, Felipe Melo’nun kendisine Galatasaray forması gönderdiğini ve buna çok sevindiğini anlatan Prandelli, cep telefonundan oğlunun sarı-kırmızılı formayla çektirdiği fotoğrafı basın mensuplarına gösterdi. Prandelli, “çok özel bir oyuncu” olarak tanımladığı Melo’nun, Brezilya’nın Dünya Kupası kadrosuna alınmamasına şaşırdığını anlattı.

Cesare Prandelli, Galatasaray’a gelmesindeki en büyük faktörün kulüp başkanı Ünal Aysal olduğunu belirterek, “Başkan sizinle konuşurken gözlerinizin içine bakıyor. Bu çok önemli. Galatasaray’ın başarı kültürüne yeni bir dönem daha eklemek istediğini gördüm. Gözündeki başarıya olan istek, transferimi sağladı” ifadelerini kullandı. Gazetecilerin kampta, kendisinin içinde bulunduğu 4. yıldız temalı bir fotoğraf çekme istediğini reddeden Prandelli, “Biz İtalyanlar önce işimizi yaparız. Tabii ki fotoğraf çektireceğiz ama önce başarıyı kazanmamız lazım” diye konuştu. Cesare Prandelli, kendisi ile Galatasaray’ın eski teknik direktörleri Fatih Terim ve Roberto Mancini’nin Fiorentina geçmişlerinin olmasını “güzel bir hikaye” olarak nitelendirdi. Yemeğin sonunda lokantanın mutfağına uğrayarak İtalyan aşçıya teşekkür eden Prandelli, basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Yayınlanma Tarihi:18:39,