SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Ligi takımlarından Liverpool’un orta saha oyuncusu Steven Gerrard, 114 kez formasını giydiği İngiltere Milli Takımı’nı bıraktığını açıkladı.

İngiltere Futbol Federasyonunun (FA) internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, 34 yaşındaki Gerrard, 21 gol sığdırdığı 14 yıllık milli takım kariyerine noktayı koydu. Açıklamada, milli takımdan ayrılan Gerrard’ın FA bünyesinde “yüksek profilli futbol elçisi” olarak görev alacağı belirtildi.

İngiltere formasını, son olarak takımın gruplarda veda ettiği 2014 FIFA Dünya Kupası’nda giyen Gerrard, ailesi, arkadaşları, başta mevcut teknik direktör Roy Hodgson olmak üzere milli takımda çalıştığı teknik direktörler ve İngiliz halkına destekleri için teşekkür ederek “Temsil ettiğim, her dakikasından keyif aldığım ülkemin formasını bir daha giymeyeceğimi bilmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Üst düzey futbol oynamayı sürdürdüğüm ve kulübüm Liverpool’a her şeyimi verdiğimden emin olmak için verdiğim bu kararın doğruluğuna inanıyorum. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olmamızın da kararımda önemli etkisi oldu” ifadesini kullandı.

İlk kez 2000 yılında seçildiği milli takıma 38 defa kaptanlık eden futbolcu, 125 kez milli formayı giyen Peter Shilton ve 115 kez milli David Beckham’dan sonra milli takıma en fazla çağrılan 3’üncü İngiliz futbolcu unvanını taşıyor. Gerrard’ı, 108 kez ile Bobby Moore, 107 ile Ashley Cole, 106 kez ile Bobby Charlton ve Frank Lampard ile 105 kez milli formayı giyen Billy Wright takip ediyor.

Yayınlanma Tarihi:17:45,