SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Bir dönem Galatasaray ve Beşiktaş’ı da çalıştırmış olan Mircea Lucescu’nun takımı Shakhtar Donetsk’de, altı futbolcunun ülkeye dönmemesine Rinat Akhmetov el koydu.

Kulübün sahibi olan Akhmetov, Brezilyalı Douglas Costa, Fred, Dentinho, Alex Teixiera ve Ismaily ile birlikte Arjantinli Facundo Ferreyra’ya sert tepki gösterdi.

Futbolcuları biran önce takımın kampına katılmaları konusunda uyaran Akhmetov “Altı futbolcunun da bizimle süren kontratları var. Eğer kulüpten ayrılmak istiyorlarsa sözleşmelerinde yer alan serbest kalma bedelini getirmek zorundalar. Sözleşmelerinde yer alan bedellerden daha ucuza satılmayacaklar. Bu nedenle ya dönerler ya da para ile gelirler. Bunun başka bir alternatifi yok” dedi.

 

 

 

Ülkedeki siyasi krizden futbolcuların kesinlikle etkilenmediğini belirten Ukraynalı iş adamı “Burada korkacak hiçbir şey yok. Kimse onlara karışmıyor. Zarar göreceklerini düşünsem futbolcuları zaten çağırmam. Onların başına bir şey gelmesini isteyecek son insanım. İşlerini yaptıkları sürece maaşlarını zamanında alıyorlar. Futbolculara şiddet uygulanmıyor, baskı yapılmıyor. Neden geri gelmediklerini anlamakta zorlanıyorum” açıklamasını yaptı.

Altı Güney Amerikalı futbolcu Fransa’da Olympique Lyon ile oynanan hazırlık karşılaşmasının ardından, siyasi karışıklığı bahane göstererek takımla birlikte dönmemişti.

Yayınlanma Tarihi:16:20,