SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Geçtiğimiz sezon devre arasında Roberto Mancini’nin istediği, bu sezon başında ise Cesare Prandelli’nin “Mutlaka alın” dediği Davide Astori, satılık listesinde koyuldu.

 

Kulübün Sportif Direktörü Francesco Marroccu, yaptığı açıklamada “Biz futbolcumuzdan memnunuz. Ancak kendisi takımdan ayrılma isteğini bize iletti. Bu durumda yapabilecek bir şey yok. Başarılı futbolcumuzu en iyi teklifi veren kulübe satacağız” dedi.

Futbolcunun önümüzdeki sezon kontratının biteceğini hatırlatan Marroccu “Kendisi ile ilk görülmeyi gerçekleştirdik. Ne yazık ki anlaşma sağlayamadık. Astori gibi bir oyuncu gelecek yıl bedava kaybetmeyi göze alamayız. Bu nedenle teklifleri değerlendirmeye aldık” açıklamasında bulundu.

 

ZORLU RAKİPLER

Bu gelişmelerin ardından İtalyan savunmacıya olan ilgisi yeniden başlayan Galatasaray, Cagliari’nin kapısını çalmaya hazırlanıyor. Sarı – kırmızılı yönetim, Cagliari’nin ilgilendiği Lucas Ontivero’yu da transferde kullanmayı hedefliyor.

Ancak Galatasaray’ın transferdeki rakipleri oldukça zorlu… Lazio ile uzun süredir devam eden transfer pazarlığına nokta koyan Cagliari, verilen rakamı düşük bulmuştu. Galatasaray, Prandelli’nin kadroda görmeyi çok istediği savunmacı için Lazio dışında Juventus ile de mücadele etmek zorunda…