SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşitme Engelliler Badminton Milli Takımı, Düzce-Akçakoca Milli Takımlar Kampı’nda güç depoluyor.

Başantrenör Ertan Özkan öncülüğünde Akçakoca’daki kamp alanında gerçekleşen kampa, 13-23 yaş arası 5 kız ve 5 erkek olmak üzere 10 sporcu katıldı.

Fiziksel güç toplamak için kumsaldan yararlanan milli sporcular, badminton çalışmalarını Akçakoca Spor Salonu’nda gerçekleştiriyor.

Başantrenör Özkan, eylül ayında İsviçre’de düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na hazırlık yapmak için kampa girdiklerini söyledi.

Haziranda Ankara’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda başarılı olan sporcuları milli takıma seçtiklerini ifade eden Özkan, “2010 yılında yapılan Avrupa Şampiyonası’nda 4’üncülüğümüz var. En büyük derecemiz, şu an için bu. İsviçre’de yapılacak şampiyonada ilk üçe girmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Özkan, Türkiye’de 100’ün üzerinde işitme engelli badmintoncu olduğuna işaret ederek, “En büyük hedefimiz, 2017 yılında Samsun’da yapılacak İşitme Engelliler Olimpiyatları’nda badminton sporunda başarılı olarak derece elde etmek. Bunu başarabilecek yapılanmamız var, dünyanın en genç takımına sahibiz” değerlendirmesinde bulundu.

Kamp, 26 Temmuz’da sona erecek.