SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkan Fikret Orman, ikinci başkan Ahmet Nur Çebi; a takım sorumlusu Mete Vardar, dış ilişkilerden sorumla yönetim kurulu üyesi Erdal Torunoğulları, teknik direktör Slaven Biliç ile bir araya gelerek transferi değerlendirdi.

Biliç görüşmede mutlaka takımın bir on numaraya ihtilacı olduğunu dile getirdi. Bunun üzerine daha önce anlaşmaya varılan ancak River Plate’in yine d ağırdan aldığı ve imzayı geciktirdiği Manuel Lanzini tranferine yeniden ağırlık verilmesi görüşü ağırlık kazandı.

Siyah beyazlı yöneticiler, 21 yaşındaki Lanzini olmazsa, Kosta Rika’lı Bryan Ruiz’e yönelecek.

Fulham’dan 29 yaşındaki tecrübeli futbolcu Ruiz’i almaya çalışacak siyah beyazlılar 10 numara transferiyle birlikte Gökhan Töre’yi de renklerine katmak istiyor.

Beşiktaş’ın transfer listesindeki futbolcular arasında Bursasporlu Şener Özbayraklı, Eskişehirsporlu Tarık Çamdal, Kardemir Karabüksporlu Erdem Özgenç ve Çaykur Rizesporlu Koray Altınay gibi isimlerin de yer aldığı öğrenildi.

Bu arada Beşiktaş’ın efsane futbolcularından, gazeteci Vedat Okyar aramızdan ayrılışının 5. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Lig TV