SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hentbol Bayanlar Süper Ligi ekiplerinden Kastamonu Belediyespor’un Hentbol Şube Sorumlusu Hüdaver Eski, basın sözcülüğü görevine getirildi.

Kulüp Başkanı Mustafa Uğur Ünal, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni sezon hazırlıkları kapsamında güçlü bir takım kadrosu oluşturma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Yeni sezonda Kastamonu Belediyespor’un güzel başarılar elde edeceğine inandığını anlatan Ünal, şöyle konuştu:

“Bu kapsamda kamuoyunun da bildiği gibi iyi oyuncuları transfer etmeye çalışıyoruz. Bunun yanı sıra, takımımızın basın işlerini yürütmek üzere de basın sözcülüğü görevine Hüdaver Eski getirilmiştir. Kendisi, Araç Belediyespor döneminde de takıma büyük destek veren, spora gönül vermiş birisi. Bundan sonra da başarılı çalışmalar yapacağına inanıyorum. Kendisine görevinde başarılar dilerim.”

Eski de belediyenin takımı Süper Lig’e çıkarması ve 2 yıl orada tutmasının büyük başarı olduğunu dile getirdi.

Kendilerinin bunun çok daha iyisini yapabileceklerini düşündüğünü aktaran Eski, “En azından ekonomik olarak daha fazla imkanlarımız var. Düşüncemiz, kombine biletler yapıp meslek gruplarına gitmek. Böyle sporlar, yaygınlaşarak büyüyebilir. 2-3 kişinin elinde kalırsa kısa vadede gidebilir. İlk 5’te yer alıp Avrupa kupalarına gitmek istiyoruz. Takımın ulusal basına taşınması noktasında ne gerekiyorsa yapacağız, sosyal medyayı da daha aktif kullanmayı planlıyorum” diye konuştu.

Kastamonu’nun valisi, belediye başkanı, kulüp yönetiminin hepsinin yenilendiğine işaret eden eski, bu yeniliğin dinamizm getireceğini kaydetti.