SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Real Madrid’e transferi gündemde olan James Rodriguez ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Rodriguez’in kariyerini Monaco’da sürdürmeyeceğini söyleyen Wenger “Rodriguez eninde sonunda Real Madrid’e transfer olacaktır. Bu sezon belki Monaco Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı için takımda kalacaktır. Ama önümüzdeki sezon ya da iki sene sonra mutlaka daha büyük bir takıma gidecektir” dedi.

Real Madrid ve Barcelona karşısında kulüplerin futbolcuları elinde tutma şansı olmadığını sözlerine ekleyen Wenger “İki kulüp de bir futbolcuya talip olduklarında er ya da geç transferi gerçekleştiriyor. Barcelona ve Real Madrid’in gözlemcileri hemen hemen her takımı takip ediyor. Beğendikleri futbolcuları da kadrolarına katmakta zorlanmıyorlar. Bu konu hakkında yapabileceğiniz hiçbir şey yok” açıklamasında bulundu.

 

EN İYİ O BİLİYOR

Yıldız futbolcuları elinde tutma konusunda yaşanan zorluğu en iyi bilen isim Arsene Wenger… Birçok futbolcuyu henüz tanınmamışken keşfeden Wenger, bu isimleri yıldız yaptıktan sonra kaybetmesi ile tanınıyor.

İlk olarak Thierry Henry’yi hiç istemediği halde Barcelona’ya kaptıran Wenger, daha sonra kaptanı Cesc Fabregas ve orta sahadaki dinamosu Alex Song’u da Katalan ekibine kaptırmıştı.