SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Koza World of Sports Arena’da gerçekleştirilen turnuvanın altıncı gününde merkez kortta oynanan tekler yarı finalinde turnuvanın 1 numaralı seri başı Danimarkalı Caroline Wozniacki ile Fransız Kristina Mladenovic mücadele etti.

Karşılıklı alınan ikişer oyunun ardından maça ağırlığını koyan dünya 15 numarası Wozniacki, ilk seti 6-2 kazandı. Üstün oyununu devam ettiren Danimarkalı tenisçi, ikinci seti de 6-3 aldı ve finale çıkan ikinci tenisçi oldu.

Wozniacki, yarın oynanacak final müsabakasında turnuvanın 2 numaralı seri başı İtalyan tenisçi Roberta Vinci ile karşılaşacak.

“İYİ SERVİS ATIYOR”

Wozniacki, Fransız rakibi Kristina Mladenovic karşısında iyi servis attığını söyledi. Wozniacki, Koza World of Sports Arena’da oynanan maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, rahat bir galibiyet aldığının belirtilmesi üzerine, “Maça kolay olacağını bekleyerek çıkmıyorum. Bugün iyi servis attım. Şartlar rüzgardan dolayı zordu. Maç da onun için biraz daha zorlu geçti” diye konuştu.

Maçın ritmini düşük tutmayı planlayarak çıkmadığını anlatan dünya 15 numarası, “Planlayarak oynamaktan ziyade dakika dakika oyunun gidişatına göre strateji değiştirdim. Planlı oynamadım ama rüzgara rağmen en iyi tenisimi ortaya koymaya çalıştım” ifadelerini kullandı.

Danimarkalı tenisçi, İstanbul’a kazanmaya geldiğini vurgulayarak, “Gösteri amaçlı bir turnuva değil. Buraya kazanmaya geldim. Yarın rakibimin bana uymasını sağlamaya çalışacağım. İyi oynayıp, Vinci’yi biraz hareketlendirmek istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:21:34,