SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin golcü futbolcusu Moussa Sow, sarı-lacivertli takımın kamp yaptığı Topuk Yaylası’nda basın toplantısı düzenledi.

 

Kendisini gerçek bir Fenerbahçeli gibi hissettiğini söyleyen Sow “Fenerbahçe’ye geldiğimde insanların beklentisi büyüktü. Fenerbahçe’de kendimi fazlasıyla geliştirdiğime inanıyorum” dedi.

Sow, yeni transfer Diego Ribas hakkında “Diego çok zeki ve teknik bir futbolcu. Fenerbahçe’ye faydalı olacaktır. Atacağı paslarla bizi pozisyona sokacaktır. Takımı oynatabilecek bir isim” değerlendirmesinde bulundu.

“DEMBA BA DOĞRU YAPTI”

Senegal Milli Takımı’nda birlikte oynadığı Beşiktaş’ın yeni transferi Demba Ba ile ilgili açıklama yapan Sow “Beşiktaş’a transfer olmak Demba Ba’nın tamamen kendi kararıydı. Transferde çok net rolüm olduğunu söylemem. Kendisi daha önce de sık sık İstanbul’a gelmişti. İstanbul’a gelerek, Türkiye’yi seçerek doğru bir karar verdi. Stattaki atmosferden etkilendiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kendisi hakkında basında çıkan transfer söylentilerine de cevap veren Senegalli yıldız “Sezon başında başka takımların benimle ilgilendiğini biliyordum. Bu bir futbolcuya gurur verir. Ancak Fenerbahçe’de kaldım. Fenerbahçe’nin oyuncusu olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Gelecek sezon için çalışmalarımı sürdürüyorum” açıklamasında bulundu.

“ONLARA DUA EDİYORUM”

Filistin’de yaşanan olaylar konusunda sessiz kalmayan Sow “Filistin’de yaşananlar çok ama çok üzücü… İşin siyasi boyutunu bilmiyorum ama televizyonu açtığımda olanları görmek beni yaralıyor. Kendi başımıza gelmesini istemeyeceğimiz olayları izliyoruz. İnşallah en kısa zamanda bu olaylar sona erer. Onlara dua ediyorum” açıklamasını yaptı.

 

Sow konuşmasını “Formalarımız çok şık ve çok iyi tasarlanmış. Oyuncular olarak aramızda konuştuk ve hepimiz yeni formalar için sabırsızlanıyoruz. En beğendiğim ise ‘Beyaz Forma’ oldu” diyerek tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:13:20,