SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Chelsea Menajeri Jose Mourinho, İngiltere Premier Lig’in başlamasına bir ay kala polemik yaratmaya başladı. Bu kez Arsenal’i diline dolayan Mourinho, kırmızı-beyazlı kulübe iki konuda sataştı.

 

İlk olarak Arsenal’in eski futbolcusu Cesc Fabregas’ın transferi ile ilgili konuşan Portekizli çalıştırıcı “Fabregas transferinde Arsenal ile yarıştığımız söylendi. Bu yanlış bir bilgi. Arsenal’in futbolcunun transferinde öncelik hakkı vardı. Ancak Fabregas, Kuzey Londra’ya dönmeyi kesinlikle düşünmedi. Arsenal’de kaptanlık yapmış olan Fabregas, eski kulübüne geri dönmeyi hiç düşünmedi. Kendisi ile bizzat konuştum ve imzaya ikna etmem 20 dakika sürdü” dedi.

“GENÇLERE KÖTÜ ÖRNEK OLUYOR”

Arsenal’e sataşmayı sürdüren Mourinho, bu kez Jack Wilshere’ın parti görüntüleri ile vurdu. İngiltere Milli Takımı’na kadar yükselmiş bir futbolcunun bu görüntülerinin hoş olmadığını söyleyen Mourinho “Bu konuda uzman değilim ama futbolcunun tatil döneminde sigara içmesinin performansını etkileyeceğini düşünmüyorum. Ancak milyonlarca gencin takip ettiği bir isim olarak kötü örnek olduğunu söyleyebilirim. Gençler, ‘Dünya çapında bir futbolcu sigara içiyorsa benim de içmemde bir sıkıntı olmaz’ şeklinde bir düşünceye kapılabilir” şeklinde konuştu.

 

Wilshere’ın kendi takımında olması durumunda ne yapacağını da açıklayan başarılı çalıştırıcı “Bu fiziksel bir sorun değil. Toplumsal bir sorun. Wilshere benim takımımda olsaydı ona bunun özellikle gençlere ne kadar zararlı bir görüntü olduğunu anlatırdım. Gençlerin bu görüntüleri örnek alabileceğini kendisine iyice açıklardım” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:10:55,