SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Jawai dönmek istiyor!

Jawai dönmek istiyor!

Galatasaray'dan ayrılan Nathan Jawai, sarı-kırmızılı kulübe haber yolladı: "Hazırım, gelebilirim."

Galatasaray basketbolda büyük bir sürprizle karşı karşıya.. Geçen sezon başında Barcelona’dan büyük umutlarla transfer edilen ama Euroleague’deki Olympiakos maçından sonra ölümden dönen, Nathan Jawai yeniden Galatasaray forması giymek istiyor.

Beyninde oluşan emboli yüzünden ‘basketbol hayatı bitti’ denilen Jawai, Avustralya’daki tedavi sürecinden sonra iyileşti. Dünya Kupası için Avustralya Milli Takımı’na seçilen oyuncu geçtiğimiz  gün Galatasaray’a menajeri vasıtasıyla hem sağlık raporlarını yolladı hem de dönmek istediğini iletti. Avustralyalı doktorlar “Basketbol oynamasında bir sıkıntı yok. Ama beyninde tekrar emboli oluşma ihtimali diğer insanlardan biraz daha yüksek ihtimal” raporu verdikleri Jawai’nin basketbol oynamasının tamamen kendi inisiyatifinde olduğunu dile getirdiler.

Galatasaray cephesi ise şaşkın.. 5 numara arayan Galatasaray’da henüz bir karar verilmedi ama Türkiye’de tekrar geçeceği bir sağlık kontrolünden olumlu sonuç çıkarsa “Neden olmasın?” havası hakim..

Jawai geçen sezon başında Galatasaray ile 1+1 yıllık, senede 1 milyon 100 bin dolar kazanacağı bir sözleşmeye imza atmış, sakatlık sonrası bir senelik parasını almış ve sözleşme feshedilmişti.

3puan