SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / Amkspor.com

İngiltere Milli Takımı ve Arsenal’in genç yeteneği Jack Wilshere’ın karıştığı olaylar son bulmuyor.

En son Las Vegas’ta katıldığı bir partide sigara ve içki içerken çekilen fotoğrafları medyaya sızan Wilshere, İngiltere’de gündeme oturmuştu. Ancak bu genç yıldızın karıştığı ilk olay değil… İngiliz futbolunun çok şeyler beklediği Wilshere’ın bu hareketleri akıllara tek bir ismi getiriyor: Paul Gasgoigne…

ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında sigara içerken görüntülenen Wilshere, Arsenal Menajeri Arsene Wenger’in hışmına uğradı ve medya aracılığı ile özür dilemek zorunda kaldı. Futbolcunun yeni sezon hazırlıkları öncesi aynı görüntü ile gündeme gelmesi, futbolcunun akıllanmadığı yorumlarına neden oldu.

Gasgoigne de tıpkı Wilshere gibi sarhoş görüntülendiği zamanlarda özür diler ancak bir hafta geçmeden tekrar aynı şekilde yakalanırdı. Futbolcu, birçok kez alkol problemini yeneceğini söylemesine rağmen bu konuda başarı sağlayamazdı.

KAVGAYA KARIŞTI

Özel hayatı ile sık sık gündeme gelen Wilshere’ın, 2010 yılında, bir bar çıkışında çekilen kavga görüntüleri, futbolcunun ağır eleştiriler almasına neden oldu. Wilshere’ın genç yaşta yakaladığı başarı ve ünü taşıyamadığını düşünen İngiliz medyası, futbolcunun performansındaki düşüşün altını çizmeye başladı.

Alkollü bir şekilde araç kullanırken yakalanan 22 yaşındaki futbolcu, polis tarafından uyarılmış ve yine özür dilemek zorunda kalmıştı.

Bu durum hatırlara, Gasgoigne’in antrenmanlara kafasında oluşan yaralarla gelmesini getirdi. Wilshere’dan daha hırçın bir karakter olan Gasgoigne, genç futbolcunun itip kakma şeklindeki kavgasından çok, herkesin karıştığı büyük bar kavgalarına karışırdı.

Tıpkı Wilshere gibi Gasgoigne de sık sık alkollü araç kullanmaktan trafik cezası alması ile tanınırdı.

PERFORMANS ÖNEMLİ  

Yapılan partiler, içilen alkol ve sigaralar, kavgalar… Gasgoigne gibi Wilshere’ın da yaşadığı bu olaylar, futbolcunun performansına göre gündeme taşınıyor ya da taşınmıyor.

Son üç yılda altı ciddi sakatlık yaşayan Wilshere, geçtiğimiz yıl hem Arsenal’de hem de İngiltere Milli Takımı’nda fazla forma şansı bulamadı.

Bu gelişmeler de genç yıldızın yeteneklerini kaybetmesine ve özel hayatına dikkat etmediği şeklindeki yorumların artmasına neden oluyor.

Wilshere, adeta İngiliz futbolunun çok şeyler beklediği Gasgoigne’in izinde yürüyor. Ancak özel hayatında Gasgoigne’i takip etmeye devam ederse kısa zamanda Arsenal ve milli takımdaki formasını kaybedeceğe benziyor.