SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Portekiz, Avusturya, İsrail, Almanya, Bulgaristan, Sırbistan, Ukranya ve ev sahibi Macaristan’ın mücadele edeceği şampiyona 31 Temuz’da sona erecek.

Şampiyonada A Grubunda bulunan ev sahibi Macaristan’ın yanı sıra Portekiz, İsrail ve Avusturya’nın teknik direktörleri ortak basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda Macaristan teknik direktörü Geza Meszöly, en büyük hedeflerinin A milli takıma daha fazla oyuncu yollamak olduğunu ve bunun en önemli adımının ise bu tür turnuvalarda gerekli deneyimlerin kazanılması gerektiğini belirtti. Meszöly ayrıca oyuncularının ilk defa böyle bir turnuvaya katılacaklarını ve 7-8 bin kişilik seyirci önünde oynacaklarına değinerek ama oyuncularının ilk maçta bu baskının üstesinden geleceklerine inandığını söyledi.

İsrail milli takımı teknik direktörü Eli Ohana, bu tür turnuvalarda ilk iki maçın kaybedilip tek bir maçın kazanılması halinde bile önümüzdeki yıl düzenlenecek olan Dünya şampiyonasına katılmak için yeterli olabileceğini söyledi.

Portekiz miili takımı teknik direktörü Helio Souza yaptığı açıklamada ilk maçta galibiyete odaklandıklarını ve bu maçta alınacak bir galibiyetin önümüzdeki maçlar için motive edici güç olacağını vurguladı.

Avusturya Milli Takımı teknik direktörü Andreas Heraf ise ilk maçta üç oyuncusunun oynayamayacak olmasının kendilerini zor durumda bıraktığını ama buna rağmen ilk maçta iyi bir skor elde etmek istediklerini belirtti.

 

Muhabir: Mehmet Yılmaz