SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Real Madrid’i çalıştırdığı dönemde Jose Mourinho tarafından İspanyol devine transfer edilen ve Portekizli çalıştırıcının vazgeçilmezleri arasında giren Raphael Varane, Chelsea’nin radarında.

 

Geçtiğimiz sezon çoğu maçta Ramos – Pepe ikilisinin yedeği olarak kalan Varane için girişimlere başlayan Mourinho, futbolcudan “Gelirim” yanıtını aldı. Fazla forma şansı bulamadığı için Real Madrid’den ayrılmak isteyen genç savunmacı, kendisini keşfeden Mourinho ile yeniden çalışmaya sıcak bakıyor.

Mourinho tarafından “Dünyanın en iyi savunmacısı” olarak nitelendirilen Varane, Carlo Ancelotti’nin gelişi ile birlikte formasını kaybetti. Real Madrid’in de satmaya sıcak baktığı Varane için ilk teklifi yapan Chelsea, Başkent ekibinden gelecek yanıtı bekliyor. Real Madrid’in genç yıldız için 30 milyon Euro civarında bonservis bedeli talep etmesi bekleniyor.

 

Yaşadığı sakatlık sonrası Real Madrid ilk 11’indeki yerini kaybeden Fransız yıldız, Dünya Kupası’nda milli takım forması ile başarılı bir performans sergilemişti.