SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta bahar havası!

Önder Özen’in istifasından sonra keyiflerin kaçtığı Beşiktaş’ta Senegalli futbolcunun gelişi işleri yoluna soktu. Yıldız golcü ilk idmanına dün çıktı takımda, moraller tavan yaptı.

Güncellenme: 09:25, 19/07/2014
Beşiktaş’ta bahar havası!

Ersoy ÖZDEM / AMKSPOR

Beşiktaş’ta futbol direktörü Önder Özen'in istifası sonrası kampta yüzler pek de gülmüyordu. Teknik heyetten transfer edilen isimlere kadar her yerde Özen'in emeği vardı ve tecrübeli futbol adamı bir anda görevi bırakmıştı. Futbolcular arasında oluşan belirsizlik rüzgarı ise bir ismin gelişiyle dağıldı. Demba Ba, İngiltere kampının çehresini değiştirdi. Önceki akşam kampa katılan ve takım arkadaşları ile tanışan Senegalli dün ise ilk çalışmasına çıktı ve tüm dikkatleri üzerine çekti.

YENİ KANKASI KERİM FREİ

Takımla birlikte çalışan Demba Ba top kapma oyununa da katıldı. İdmanda sık sık kahkahalar yükseldi. Senegalli futbolcunun kısa sürede takım arkadaşları ile kaynaştığı belirtildi. Ba özellikle kendisi gibi İngiltere'de futbol oynamış Kerim Feri ile ilk günden çok iyi anlaştı. Yıldız futbolcunun bugünkü Oostende maçı kadrosunda olması bekleniyor.

EŞİ İSTANBUL’A GELECEK

Öte yandan Demba Ba'nın eşini İstanbul'a getireceği, çocuğunun ise Fransa'da kalıp okuluna devam edeceği öğrenildi.

CHELSEA’DEN TEŞEKKÜR

Siyah-beyazlıların yeni transferi Demba Ba'ya eski kulübünden jest. Senagalli oyuncunun siyah-beyazlılarla sözleşme imzaladığını twitter'dan takipçilerine duyuran Chelsea, Demba Ba'ya teşekkür etti ve başarılar diledi. İngiliz ekibi Demba Ba'nın forma numarası olan 19'u yeni transfer Diego Costa'ya verdi.