SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erzurum’da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Akhisar Belediyespor’da transferlerin devam edeceği bildirildi.

Teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, yeni transferlere ilişkin şöyle konuştu:

“Bu tabii devam edecek. Şu anda birkaç oyuncuyla görüşme halindeyiz. Bizim takımımıza, yapımıza uygun, hem karakter, hem kişilik, hem de futbol kültürü açısından bize uygun oyuncular üzerinde titizlilikle duruyoruz. Aynı zamanda ekonomi çok önemli. Kulübümüzün ekonomik yapısına ve kültürüne uygun oyuncular üzerinde çok titizlikle durduğumuz için biraz belki ağır olarak aldık ama doğru tespitler yapmak, bence ağır ve geç olmasından daha önemli. Sanıyorum önümüzdeki hafta, tamamen transferi kapatmış olacağız.”

Fikstür çekimlerine değinen Akçay, “Derbilerin belli aralıklarla dağılmış olması, fisktür açısından iyi sayılabilir. Önemli olan sizin yapacağınız ve yapmış olduğunuz hazırlıkların size uygun ya da yeterlilik düzeyinde olmasıdır. Bunun da testi müsabakalar” diye konuştu.

Ligde ilk maçı Balıkesirspor ile yapacaklarını anlatan Akçay, “Güzel bir kulübümüzle oynayacağız. Onlar da bu ligin yeni ama kalıcı olmak isteyen bir takımı. Biz de öyleyiz. Aslında birbirimize benziyoruz. Umarım güzel olur. İyi bir sezon olması, ülkeye, dünya futboluna yararlı olması, kazasız, sakatlıksız bir dönem geçirmeyi umuyorum” dedi.