SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Dünya Kupası’nın sona ermesinin ardından gözler transfer piyasasına çevrildi. Birçok futbolcu, bir yandan tatil yaparak turnuvanın yorgunluğunu üzerlerinden atarken, bir yandan da gelecek sezonun planlarını yapmaya çalışıyor.

 

Bu isimlerden biri de Fildişi Sahilli yıldız Yaya Toure… Dünya Kupası öncesi Manchester City yönetiminin kendisine yeni sözleşme önermemesi ve doğum gününü kutlamaması nedeniyle kulüpten ayrılma kararı veren Toure’nin önümüzdeki yıl hangi takımda oynayacağı hala belirsiz…

Toure’ni yaşadığı kırgınlığın turnuvanın araya girmesi ile unutulacağını düşünen kişiler, futbolcunun her fırsatta “Hak ettiğim saygıyı Machester City’de göremiyorum” sözleri ile yanıldıklarını anladı. Futbolcunun bu açıklamalarının ardından hemen devreye giren Paris Saint Germain, City’nin “Satmıyoruz” cevabı ile geri adım atmıştı.

 

Ancak İngiltere’den ayrılmayı kafasına koyan Toure’nin kulübü ile yapacağı görüşmeyi bekleyen Fransız ekibi, hamlesini daha sonra yapacak. Bütün bu gelişmelere rağmen Toure’yi satmak istemeyen Manchester City yönetimi, yıldız futbolcuyu ikna etmenin yollarını arıyor.

Toure geçtiğimiz sezon Manchester City forması ile 35 maçta 20 gole imza atmıştı.