SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ümit Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Litvanya’yı 79-65 yenerek yarı finale yükselen Türk Milli Takımı, rakibi karşısındaki etkili oyununu yarı finale taşımaya çalışacak.

Ümit Milli Takım Başantrenörü Erhan Toker, Litvanya karşısında iyi savunma yaptıklarını ve aynı mücadeleyi yarı finalde de sergilemeyi amaçladıklarını söyledi.

Toker, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun internet sitesinde yer alan açıklamasında, çeyrek final öncesinde Fransa’ya yenilmelerinin morallerini bozduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Şanssız bir yenilgi aldık ve bu nedenle de moral bozukluğu yaşadık. Ancak Litvanya maçında çok iyi savunma yaptık. Savunmada bu şekilde gayretli bir oyun oynarsak, her takıma karşı üstünlük sağlayabiliyoruz. Litvanya karşılaşmasının başında da çok iyi savunma yaptık ve sonrasında da aynı savunmamızla karşılaşmayı götürdük.”

Litvanya’nın hızlı hücumlara karşı zaafını tespit ederek bunu avantaj olarak değerlendirdiklerini kaydeden Toker, “Özellikle Metin ile Cedi bu pozisyonları sayıya çevirmeyi başardılar. Ancak biz bu karşılaşmada takım olarak çok iyi bir basketbol oynadık” şeklinde görüşlerini aktardı.

Yarı finaldeki rakiplerin kim olacağının kendilerini ilgilendirmediğini vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, “Açıkçası biz rakiple ilgilenmiyoruz. Sahada kiminle karşılaşırsak karşılaşalım, aynı şekilde mücadelemizi gösterip kazanmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:18:43,