SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor’un kulüp başkanı Emin Kar, transfer çalışmaları ve takımın ekonomik durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Takıma çok yarayacağını düşündükleri oyuncuları takıma kazandırmayı sürdüreceklerini belirten Kar, şöyle devam etti:

“Biz 1 milyon liralık oyuncu alamıyoruz. Bizim böyle yüksek ücretlerle oyuncu alacak ekonomik durumumuz yok. Hem ekonomik olarak iyi hem de karakterli oyuncuları transfer ediyoruz. Dört transfer daha yapacağız. Görüşme halinde olduğumuz oyuncular var. Fenerbahçeli futbolcu Recep Niyaz’la da ilgileniyoruz. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’dan onunla ilgi son kararını vermesini bekliyoruz. Bu oyuncu da bize gelmeyi çok istiyor. Önümüzdeki günlerde bu transferi bitirebiliriz.”

Yabancı oyuncu konusunda bir kontenjanları bulunduğunu anlatan Kar, “Bunu dolduracağız ama öncelikle Nijeryalı futbolcumuz Aminu Umar konusunu çözmemiz lazım. Eğer Umar bizde kalırsa tek transfer yapacağız” diye konuştu.

Sivasspor’dan Musa Sinan Yılmazer’in transferine karşılık bir futbolcu alacaklarını ifade eden Kar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öncelikli olarak Ahmet Aras’ı Sivasspor’dan istedik ancak Roberto Carlos onu kampa götürecekmiş. Eğer Carlos bu futbolcu ile ilgili son kararını verirse Ahmet’i de takımımıza dahil edebiliriz. Ahmet olmazsa Sivasspor’da ilgilendiğimiz bir oyuncu daha var, gerekirse onu transfer edebiliriz. İlla ki alacağız diye kötü futbolcu alacak halimiz de yok. Önceliğimiz eksik olan yerlere transfer yapmak. Bu konuda da gerekli girişimlerimiz sürüyor.”

“BİZİ İSTEMEYEN OYUNCUYU BİZ DE İSTEMEYİZ”

Nijeryalı oyuncu Aminu Umar’ın tatilini transfer haberleriyle geçirdiğine işaret eden Kar, şöyle dedi:

“Samsunspor yönetimi haricinde herkes bu futbolcuyu bir kulübe transfer etti. Bu yalan yanlış haberler yüzünden oyuncumuzun kafası karıştı. Bursaspor ve Balıkesirspor haricinde kimse oyuncumuzla ilgilenmedi. En ciddi teklifi Balıkesirspor yaptı ama önerdiği ücret bizi tatmin etmedi. Bu fiyata oyuncumuzu satmayacağız. Oyuncunun kafasını öyle karıştırdılar ki Samsun’da durmak istemiyor.”

Kamuoyunda “Yönetimin göreve alacaklarını kurtarmak için geldiğini” iddia edenler bulunduğuna dikkati çeken Kar, şunları kaydetti.

“Biz Umar gibi birkaç oyuncuyu satıp, görevi bırakıp kaçacakmışız. Yok böyle bir hikaye. Böyle yapacak bir yönetim halen kredi çekip futbolcuların alacaklarını öder mi? Biz bu takımı aldığımızda 2 oyuncusu vardı, bugün 24 oyuncusu var. Hepsi Samsunspor’un malı. Biz böyle bir yönetim anlayışı sergiledik, halen yalan yanlış ifadeler kullanılıyor. Bizim tek düşüncemiz var, bizi istemeyen oyuncuyu biz de istemeyiz. Bu tür oyuncuları takımdan yolluyoruz.”